دبیریازدهمین جشنواره مهارت های هنری کاردانش در گلستان گفت: استان گلستان با فراهم آوردن امکانات لازم آماده میزبانی این جشنواره ملی در روزهای یکم تا سوم مردادماه در گرگان است.

 آموزش و پرورش گلستان آماده میزبانی/ جشنواره ملی هنرجویان یکم تا سوم مردادماه در گرگان

به گزارش گلستان 24، "ابراهیم حاجیلری " دبیر یازدهمین جشنواره مهارت های هنری کاردانش اظهار کرد: اصلی ترین هدف برگزاری این جشنواره ایجاد فرصت جهت شناسایی استعدادهای برتر و ارتقای تجهیزات آموزشی استان هاست .

وی ادامه داد: این جشنواره فرصتی است تا ضمن پایش رشته های موجود رشته های جدید مبتنی بر نیاز بازار را به مجموعه رشته های موجود افزوده و تربیت نیروی انسانی ماهر، کار آمد و کار آفرین را در پرتو آموزش های کارآفرین داشته باشیم.

دبیر یازدهمین جشنواره مهارت های هنری کاردانش به تشریح  روزانه برنامه های اجرایی جشنواره پرداخت و تصریح کرد: مهمانان و شرکت کنندگان از روز یکم مرداد وارد استان می شوند در این روز علاوه بر پذیرش، برنامه افتتاحیه را از ساعت 18تا 21 در دانشکده فنی و حرفه ای مائده گرگان خواهیم داشت.

50 درصد داوران گلستانی هستند/تور گردشگری یک روزه در جنگل کبودوال

حاجیلری بیان کرد : در روز دوم، و از ساعت 20 برگزاری مسابقات و افتتاح نمایشگاه آثار هنرجویان راه یافته به مرحله کشوری را در کانون طه پیش بینی شده است تا نوجوانان در فضای رفاقتی و رقابتی قابلیت های خود را به نمایش بگذارند.

وی افزود: تعداد داوران در این مرحله 35 نفرهستند که نیمی از آنان از استان گلستان انتخاب شده اند.

معاون آموزش متوسطه استان خاطرنشان کرد: برای بعد از ظهر روز دوم مسابقات، برنامه های فوق برنامه پیش بینی شده استکه تورگردشگری با حضور همه مهمانان در آبشار تمام خزه ای کشور (کبودوال) ، استفاده از نمایشگاه های آثار صنایع دستی و موسیقی محلی این منطقه از ساعت 17 تا 20 پیش بینی شده است تا خاطره ای ماندگار در ذهن مهمانان ازاستان باقی بماند.

این مقام مسئول با بیان اینکه در روز سوم نیز اختتامیه همراه با اعلام نفرات برتر و و اهدای جوایز پیش بینی شده است، تصریح کرد: جوایز این دوره از مسابقات برای رتبه اول 7 میلیون ریال ، رتبه دوم 6میلیون ریال و رتبه سوم 5میلون ریال و همگی به انضمام بسته تشویقی و هنری خواهد بود.

حاجیلری افزود: هنرجوان سراسر کشور در 12 شاخه بایکدیگررقابت می کنند.

تسهیلات 100 میلیون ریالی برای برگزیدگان جشنواره علاوه برهدای نقدی و غیر نقدی

این مقام مسئول از تفاهم نامه وزارت آموزش و پرورش و بانک کار آفرین خبرداد و افزود: با توجه به هدف این مسابقات جهت معرفی و تربیت افراد کار ماهر ، برگزیدگان در این جشنواره از تسهیلات 100 میلیون ریالی برخوردار خواهد شد.

معاون آموزش متوسطه در بخشی دیگر سخنان خودیادآورشد: مهمترین مشکل حال حاضر استان و کشور بیکاری است و برای التیام بخشیدن به این معضل نیازمند توسعه آموزش های مهارتی مبتنی بر بازار هستیم تا نوجوانان بعد از فارغ التحصیلی فرصت شغلی برای خود ایجاد کنند.

وی اذعان کرد: استان گلستان طی چند سال اخیر این امکان و ظرفیت را برای دانش آموزان خود فراهم کرد تا با ارتقای سطح بالاتر آموزش کار آفرین را در بین دانش آموزان نهادینه کند.

حاجیلری خاطرنشان کرد: در راستای چشم انداز 20 ساله وسند تحول بنیادین در سال تحصیلی جدید جشنواره های مختلف کار آفرینی در سطوح مختلف برنامه ریزی شده است.

جشنواره ملی مهارات فرصت نوسازی و بازسازی امکانات هنرستان های استان را فراهم کرد

این مقام مسئول با بیان اینکه جشنواره های مهارتی فرصت نوسازی بازسازی امکانات هنرستان ها را فراهم می کند، اذعان کرد:تاکنون بالغ بر یک میلیارد و 500 میلیون تومان در راستای استاندارد سازی هنرستان ها از بودجه استانی از سوی سازمان برنامه و بودجه به آموزش و پرورش استان واگذار شده است.

دبیریازدهمین جشنواره مهارت های هنری کاردانش در پایان به نقش پر رنگ رسانه در تغییر ذائقه جامعه اشاره کرد و متذکرشد: رسانه ها در عین وظیفه اطلاع رسانی در جهت اصلاح باور و نگرش های افراد در جامعه به سوی آموزش های مهارتی بسیار موثر هستند.

یازدهمین جشنواره مهارت های هنری کاردانش از اول مرداد96 به مدت 3 روز با حضور 119 هنرجوی دختر و پسر از 26 استان در 12 رشته ی مهارت های هنری ویژه هنرستان های کاردانش به میزبانی استان گلستان برگزار می شود.

انتهای پیام/ کلاس بیست

ارسال نظر

آخرین اخبار