مسئول بسیج رسانه استان گلستان:

مسئول بسیج رسانه استان گلستان گفت: موثرترین راه برای کاهش آسیب های اجتماعی نوپدید ناشی از فضای مجازی و رسانه ها ، ارتقای سطح سوادرسانه ای است.

ارتقاء سواد رسانه ای، موثرترین راه کاهش آسیب های اجتماعی است

به گزارش گلستان 24؛ علی محمد جعفری مسئول بسیج رسانه استان گلستان از برگزاری اولین دوره تربیت مربی سواد فضای مجازی در گرگان خبر داد و اظهارکرد: با افزایش دسترسی به رسانه های تعاملی, آسیب های اجتماعی جدیدی در جامعه بروزکرده است که میزان سواد رسانه ای کاربران در آن نقش دارد.

وی با بیان اینکه درقرن اخیر از سواد رسانه ای , به عنوان سواد جدید یاد می شود ، افزود : یکی از مهمترین مسائل این است که سوادرسانه ای دانش آموزان و خانواده ها در چه سطحی است .

جعفری با اشاره به ارتباط بین سوادرسانه ای و آسیب های اجتماعی نوپدید فضای مجازی تصریح کرد : با توجه به زندگی درعصر اینترنت و ظهور شبکه های اجتماعی و همچنین استفاده روزافزون دانش آموزان ازاین فضا و ازسویی افزایش آسیب های اجتماعی نوپدید فضای مجازی، ارتقای سواد رسانه ای می تواند نقش موثری درکاهش این نوع آسیب ها واستفاده نقادانه وهوشمندانه ازاینترنت داشته باشد.

به گفته وی موثرترین راه برای کاهش آسیب های اجتماعی نوپدید ناشی از فضای مجازی و رسانه ها ، علاوه بر تصویب قوانین،کسب آموزش های تخصصی و امنیتی استفاده از اینترنت و در مجموع،ارتقای سطح سوادرسانه ای است.

لازم به ذکر است ؛ اولین دوره آموزش تربیت مربی سواد فضای مجازی در استان گلستان با همکاری بسیج رسانه و سازمان فضای مجازی سراج استان گلستان با حضور بیش از 60 نفر از فعالین و علاقمندان این حوزه در گرگان برگزار شد .

انتهای پیام/

ارسال نظر

آخرین اخبار