اشتراک
کد خبر: 7016

پدیده زوال و خشکیدگی سوزنی برگان منطقهدر حال گسترش است.

به گزارش گلستان 24، بررسی‌های میدانی از حوزه منابع طبیعی و محیط زیست شهرستان واقع در گردنه چناران حکایت از گسترش حیرت‌انگیز پدیده زوال و خشکیدگی سوزنی برگان منطقه در سطح وسیعی از شهرستان را نشان می دهد.

ماجرای ناگواری که حدود 3-4 سال پیش آغاز شده و ناباورانه با شتابی نگران‌کننده یشرفت داشته است. این پدیده تنوع زیستی فلور و فون این اکوسیستم‌ جنگلی و مرتعی شهرستان را با خطر جدی مواجه کرده است. چرا که وقوع و گسترش این پدیده و همین‌طور نگرانی از سرایت آن به سایر عرصه‌های جنگلی و مرتعی شهرستان، بویژه باغات مثمر چناران پیش از پیش بر لزوم مدیریت مناطق آلوده و ضرورت توجه ویژه مسئولین به این معضل به عنوان یک بحران را نشان می دهد.

مسئولین اداره منابع طبیعی و محیط زیست شهرستان بایستی با توجه به سطح وسیع وقوع پدیده خشکیدگی که ممکن است به تدریج موجب زوال اکوسیستم¬‌های جنگلی و مرتعی و نابودی تنوع زیستی منطقه رویشی شود و به‌اضافه معیشت دامداری‌های سنتی را به مخاطره اندازد.هرچه سریعتر این پدیده را در شمار اولویت‌های کاری خود قرار دهند و با آشنا‌سازی سایر مسئولان اجرایی و تصمیم‌گیر با ابعاد این بحران زیست محیطی، از نابودی اکوسیستم¬های جنگلی و مرتعی منطقه جلوگیری کنند.
گالان دلسوز محیط زیست از شهرستان مراوه تپه

galan1

 

galan2

اخبار مرتبط
نظرات
ارسال نظر

نظرات پس از تایید منتشر خواهد شد. آدرس ایمیلتان منتشر نخواهد شد.

آخرین عناوین
پربازدید ترین‌ها