اشتراک
کد خبر: 7051

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان رامیان از دستگیری قاچاقچی حرفه ای عتیقه جات و کشف اشیای عتیقه مربوط به دوره اسلامی و هزاره اول در این شهرستان خبر داد.

به گزارش گلستان 24، سرهنگ پاسدار "حمیدرضا شهمرادی" فرمانده نیروی انتظامی شهرستان رامیان  گفت: چند روز گذشته در پی اخبار واصله مبنی بر فعالیت فردی قاچاقچی اشیاء عتیقه و باستانی در شهرستان بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار مامورین انتظامی قرار گرفت.

وی اظهار کرد: ماموران انتظامی در عملیاتی، این قاچاقچی را دستگیر و در بازرسی از منزل وی اموالی از قبیل تعدادی سکه های عتیقه، کاسه چوبی با اشکال منقشه، آونگ فلزی، کاسه مسی، اشکال هندسی و یک قبضه اسلحه شکاری را کشف و ضبط کردند.  

شهمرادی افزود: بر اساس کارشناسی انجام شده توسط کارشناسان اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، این اشیاء عتیقه مربوط به دوران سلجوقیان، ایلخانیان و قاجاریان بوده و دارای ارزش تاریخی و باستانی است.

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان رامیان با بیان اینکه پلیس ضمن تامین امنیت عمومی شهروندان، حافظ فرهنگ و تاریخ کشور عزیزمان بوده است، تصریح کرد: شهروندان هم باید با هوشیاری و اطلاع رسانی به موقع در تولید امنیت پایدار نقش بسزایی داشته باشند و تلفن تماس 110 بهترین پل ارتباطی مردم با پلیس است.

وی خاطرنشان کرد: با اعتراف صریح متهم به فعالیت در زمینه قاچاق اشیای عتیقه و زیرخاکی با تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شد.

 

atigh1

 

atigh2

 

atigh3

گل رامیان

اخبار مرتبط
نظرات
ارسال نظر

نظرات پس از تایید منتشر خواهد شد. آدرس ایمیلتان منتشر نخواهد شد.

آخرین عناوین
پربازدید ترین‌ها