رئیس سازمان حفاظت محیط ‌زیست کشور از برگزاری مانور اطفای حریق در پارک ملی گلستان و ‏جنگل‌های بلوط جنوب و جنوب غرب کشور خبر داد.

مانور اطفای حریق در پارک ملی گلستان

به گزارش گلستان 24، معصومه ابتکار گفت: با توجه به گرم شدن هوا و احتمال وقوع آتش‌سوزی در جنگل‌های کشور اقدام اصلی که برای اطفای حریق در عرصه‌های طبیعی صورت گرفته همکاری و هماهنگی با سازمان مدیریت بحران و وزارت کشور بوده است.

وی گفت: همچنین مسئولیت هماهنگی بین استان‌ها و دستگاه‌های مختلف از جمله هلال‌ احمر، ستاد مدیریت بحران و محیط‌ زیست نیز به عهده ما بوده است، زیرا بخش‌های مختلف برای اطفای حریق باید هماهنگی داشته باشند.

ابتکار افزود: بر همین اساس پیشنهاد ما این بوده است که در جنگل گلستان و در استان‌هایی که جنگل‌های بلوط دارند مانوری برای هماهنگی بیشتر برای تعریف رویه‌های اجرایی اطفای حریق برگزار شود.

 رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست کشور ادامه داد: همچنین پیگیر تامین اعتبارات هستیم تا انشا‌‌‌ءالله اعتبارات مورد نیاز استان‌ها در خصوص تهیه تجهیزات اطفای حریق نیز تامین شود.

 

هرساله با آغاز فصل گرم و افزایش سفرهای درون شهری و طبیعی، احتمال بروز آتش‌سوزی در عرصه‌های جنگلی کشور نیز بیشتر می‌شود و همانطور که در سال‌های گذشته شاهد بوده‌ایم مناطقی همچون زاگرس، میانکاله و پارک ملی گلستان در بهار و تابستان دچار حریق شده‌اند.

ابتکار در پایان  گفت : این مانور ۱۷ اردیبهشت با هدف هماهنگ کردن بین دستگاه‌های مختلف برگزار می شود.

ارسال نظر

آخرین اخبار