با حمایت مسئولان کمیته امداد استان گلستان رنج‌های مادر مراوه‌تپه‌ای تسکین می یابد.

کمیته امداد گلستان برای حمایت از مادر مراوه‌تپه‌ای ورود کرد

به گزارش گلستان 24 ؛این مادر، ۴۰ ساله ترکمن که شوهرش به دلیل بیماری اعتیاد مدت‌هاست خانه را ترک کرده، از بیماری شدید عصبی و میگرن‌های سخت رنج می‌برد و علیرغم این که در کودکی یکی از انگشتانش را در اثر برخورد با تسمه تراکتور ازدست‌داده است به‌سختی کار می‌کند تا هزینه زندگی سه فرزند ۱۲، ۱۷ و یک و نیم ساله خود را تهیه کند.

وی تا قبل از به دنیا آمدن آخرین فرزندش به دلیل شرایط سخت زندگی هر روز آرزوی مرگ می‌کرد تا اینکه بعد از اطلاع از بارداری خود، امیدوار به ادامه زندگی شد.

این زن سرپرست خانوار به کمک همسایه‌ها و کار کردن و پختن غذا در خانه‌های اطراف روستا زندگی را گذرانده است اما به دلیل ضعف بدنی و بیماری‌های عصبی دیگر قادر به کار کردن نیست.

در روستایی که به دلیل محرومیت مردمانش در شرایط سخت به سر می‌برند، این مادر دلسوز مدت‌ها است که روزگارش را با سوزن‌دوزی لباس‌های ترکمنی و بافتن گردنبندهای سنتی، بدون حضور همسر معتادش می‌گذراند؛ اما همه این‌ها کفاف زندگی چهار نفره آن‌ها را نمی‌دهد و به گفته خودش هر روز شرایط برای او بد و بدتر می‌شود.

این‌ها همگی روایت کوتاه و تلخی از زندگی خاکستری زنی است که در کنار مشکلات اقتصادی زندگی و نگهداری فرزندان و نبود همسر معتادش که مدت‌هاست او را رها کرده، مادر شوهر سالمند خود را به دوش می‌کشد و به گفته خودش با آن که سه برادرشوهر دارد، اما هیچ‌یک نگهداری از مادرشان را به عهده نمی‌گیرند.

اسکندر اسکندری، مدیر کل کمیته امداد استان گلستان اظهار کرد: مسئولان این نهاد با دیدن شرایط فوق‌العاده حاد این مادر درد کشیده تصمیم بر آن گرفتند تا به‌ سرعت به زندگی او سر و سامانی دهند.

اسکندری افزود: پس از انتشار گزارش وضعیت زندگی مادر مراوه‌تپه‌ای و بررسی کامل شرایط وی، پرونده وی به‌سرعت در دستور کار این نهاد برای رسیدگی به وضعیت زندگی این بانوی سرپرست خانوار ازجمله دریافت مستمری قرار گرفت.

وی خاطرنشان کرد: از این‌ پس با توجه به این که این خانواده تحت حمایت کمیته امداد قرارگرفته است علاوه بر دریافت یارانه و مستمری ماهانه به مبلغ ۶۴۸ هزار تومان می‌تواند از تمام سرفصل‌های خدماتی این نهاد همچون تسهیلات اشتغال، خدمات فرهنگی، مسکن، کمک‌هزینه تحصیلی و کمک‌هزینه جهیزیه و سایر خدمات بهره‌مند شود.

انتهای پیام /

 

ارسال نظر

آخرین اخبار