سرپرست مرکز مدیریت حوادث و فوریت های دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: بیش از ۳۰ عملیات اورژانس هوایی طی سه ماهه گذشته در گلستان انجام شد.

بیش از ۳۰ عملیات اورژانس هوایی طی ۳ ماهه گذشته در گلستان انجام شد

به گزارش گلستان 24  ؛ علیرضا کمال غریبی در گفتگو با خبرنگار ما  اظهار کرد: اورژانس هوایی با استقرار بالگرد تحت مالکیت گلستان به عنوان اورژانس پیش بیمارستانی فعالیت می کند.

وی با بیان این که به دلیل صعب العبور بودن برخی از مناطق استان و با توجه به مسافت انتقال مصدوم این کار ضرورت داشت، افزود: به همت وزارت بهداشت و حوزه معاونت درمان وزارت بهداشت این اورژانس در گلستان شکل گرفت.

کمال غریبی ادامه داد: از آغاز شهریورماه سال جاری بالگرد ما مستقر شد اما به دلیل برخی از مجوزها و هماهنگی ها، فعالیت این اورژانس حدود سه ماه بوده که عملیاتی شده است.

وی بیان کرد: تعداد عملیات این اورژانس تاکنون بیش از ۳۰ پرواز بوده و ۲۵ مصدوم را منتقل کرده است.

کمال غریبی تصریح کرد: بیمارستان قلب کردکوی، بیمارستان کلاله، بقیه الاعظم (عج) علی آبادکتول، آل جلیل آق قلا، پیامبر اعظم (ص) و تأمین اجتماعی گنبدکاووس از جمله مقصدهای این اورژانس هوایی بوده است.

وی تصریح کرد: این بیمارستان ها زمین وسیعی برای نشستن دارند و باید پد بالگرد در آن ها ایجاد شود.

سرپرست مرکز مدیریت حوادث و فوریت های دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: در گرگان پد بالگرد نداریم که مقرر شده ارتش زمینی را در اختیار ما قرار دهد.

وی افزود: در این عملیات ها، بیمار، مصدوم، تصادفی، زن باردار، بیمار قلبی و غیره منتقل شده است.

کمال غریبی خاطرنشان کرد: تجهیزات داخلی بالگرد شامل تجهیزات پزشکی پیشرفته است که می تواند در کمترین زمان بیشترین خدمات را به بیمار ارائه کند تا بیمار به مرکز درمانی برسد.

گفتنی است که تماس با اورژانس هوایی از همان طریق شماره ۱۱۵ امکانپذیر است.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار