آئین اختتامیه سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر با حضور جمعی از هنرمندان گلستانی مسئولان استانی در گرگان برگزار شد.

 آئین اختتامیه جشنواره موسیقی فجر در گلستان برگزار شد

به گزارش گلستان24 ؛شامگاه دوشنبه آئین اختتامیه سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر در استان گلستان با حضور جمع کثیری از هنرمندان برگزار شد.

این جشنواره در استان گلستان از تاریخ ٢٣ لغایت ٣٠ بهمن ماه همزمان با تهران در تالار فخرالدین اسعد گرگانی برپا شد و سه گروه کوبه ای، دو گروه سنتی، ٦ گروه محلی، یک گروه زهی کلاسیک، کرال بزرگ و تلفیقی، دو گروه کلاسیک و چهار گروه پاپ و یک ارکستر بومی در این جشنواره به هنرنمایی پرداختند.

برگزاری سه کارگاه آموزشی « مهندسی صدا»، «مبانی و اصول اجرای موسیقی» و «بیان و بدن در آواز» از برنامه های جانبی این جشنواره بود.

ابوذر اسماعیلی رئیس انجمن موسیقی گلستان در مراسم اختتامیه اظهار کرد: برای نخستین بار برگزاری جشنواره موسیقی در استان گلستان به همت انجمن موسیقی استان برگزار شد.

وی افزود: بعد از انتشار فراخوان تلاش شد از گروه هایی که به تولید آثار می پردازند حمایت شود، در کنار جشنواره سعی کردیم به سمت فعالیت های علمی هم حرکت کنیم و سه ورکشاپ آموزشی برگزار کردیم.

اسماعیلی ادامه داد: در این جشنواره مجموعه ای از اجراهای پاپ، کلاسیک، محلی، کوبه ای و ... به روی صحنه رفتند و این جشنواره علاوه بر گرگان در شهرستان گنبدکاوس هم دو اجرا در یک روز برگزار شد.

در پایان جشنواره از کتاب حامد جنتی در حوزه موسیقی و ساز چنگ ساخته سهیل سرکرده رونمایی شد.

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار