پویش "مردم میپرسند"

در پویش"مردم می پرسند" مسئولین باید پاسخگو مردم باشند که چرا نظارت مطلوبی جهت جلوگیری از افزایش قیمت های وجود ندارد.

کمبود نیروی نظارتی در استان گلستان/برخورد بازدارنده ای برای جلوگیری از فروش آجیل فله وجود ندارد

به گزارش گلستان24؛در چند روز اخیر پویش مردمی "مردم می پرسند" با محوریت این که چرا نظارت مطلوبی بر قیمت ها وجود ندارد در کشور شکل گرفته است،به همین منظور خبرنگار ما طی گفت وگویی با مهدی عرب محبی رئیس انجمن حمایت از مصرف کنندگان استان گلستان ،علت چرایی عدم نظارت صحیح برقیمت آجیل وخشکبار را جویا شد.

عرب محبی در همین رابطه به خبرنگار ما گفت:یکی از عوامل گران شدن محصولات افزایش میزان تقاضای مردم جهت خرید بوده است ،بطور مثال خودرو ساز ها زمانی که افزایش قیمت می دهند به یکباره مردم برای خرید هجوم میبرند و وقتی که قیمت ها ثابت است تقضای آنچنانی وجود ندارد،به همین علت هم خودرو ساز ها افزایش قیمت می دهند.

وی در رابطه با افزایش قیمت آجیل و خشکبار نیز،اظهار داشت:واسطه ها آجیل وخشکبار را از کشاورزان میخرند وانبار میکنند تا صادرات انجام دهند به همین علت با کمبود خشکبار در کشور قیمت ها روند افزایشی پیدا می کند؛البته در شب یلدا امسال به علت کاهش تقضا مردم قیمت ها کمی کاهش یافت.

مسئول انجمن حمایت از مصرف کنندگان استان،اظهار  کرد:سازمان حمایت از مصرف کنندگان وظیفه قیمت گذاری خشکبار را برعهده دارد و از آنجایی که آجیل و خشکبار بصورت فله به علت کیفیت های گوناگون قابل تعیین قیمت ثابت نیست تاکنون قیمت مصوبی توسط این سازمان در نظر گرفته نشده است ،به همین منظور هم باید جلوی عرضه خشکبار وآجیل بصورت فله گرفته شود تا سازمان حمایت از مصرف کنندگان قابلیت قیمت گذاری ونظارت داشته باشد.

عرب محبی ،خاطرنشان کرد:وزارت بهداشت وظیفه جلوگیری از عرضه آجیل فله را بر عهده دارد و باید با نظارت بالا و پیگیری مستمر جلوی عرضه و فروش آجیل و خشکبار به صورت فله را بگیرد،چرا که فروش فله غیربهداشتی نیز است.

وی با اشاره به کمبود نیروهای نظارتی سازمان صمت در استان گلستان،تصریح کرد: حدود80 نفر در کل استان وظیفه بازرسی از اصناف را بر عهده دارند که باتوجه به ازدیاد فروشندگان این نیروی انسانی کم موجب عدم نظارت کافی در امر بازرسی و نظارت بر فروشندگان شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر

آخرین اخبار