خشونت علیه کودکان در برخی کشورها پذیرفته‌شده است و یا در مقابل آن چشم‌پوشی می‌شود.

هشدار یونیسف به نقص حقوق کودکان در قاره‌ی آمریکا

خشونت علیه کودکان در برخی کشورها پذیرفته‌شده است و یا در مقابل آن چشم‌پوشی می‌شود. در برخی از مناطق نیز این پدیده حتی به‌عنوان یک سوء رفتار نیز در نظر گرفته نمی‌شود بلکه به آن به‌عنوان واکنشی تنبیهی یاد می‌شود که برای اصلاح کودکان نیاز است. در این موارد کودکان به‌عنوان قشر خاموش جامعه در برابر این نا عدالتی‌ها سکوت می‌کنند و هیچ‌کسی در جایگاه دفاع از آنان واکنشی نشان نمی‌دهد.

سازمان یونیسف در آخرین گزارش خود که در سپتامبر سال 2014 منتشر شد، کشور السلوادور را به بالا بودن میزانبه‌کارگیری خشونت علیه کودکان متهم کرد. در این گزارش آمده است که از میان هر 100 هزار کودک السالوادوری، 27 نفر از آنان براثر خشونت به قتل می‌رسند.

در بخشی از بیانیه یونیسف که به بررسی آماری خشونت علیه کودکان اشاره‌شده است، به کشور السالوادور به‌طور اخص پرداخته‌شده است. این کشور در بین 190 کشور موردبررسی بیشترین میزان خشونت علیه کودکان را به خود اختصاص داده است. در این منطقه کودکان مورد آزار و اذیت‌های جنسی، فیزیکی و روحی قرار می‌گیرند.

بر اساس بررسی‌های این گزارش، کشور گواتمالا در جایگاه دوم این رده‌بندی بین‌المللی قرار دارد و میزان قتل کودکان 22 نفر از هر 100 هزار نفر گزارش‌شده است و کشور ونزوئلا نیز در جایگاه سوم قرار دارد. در کشور ونزوئلا از بین هر صد هزار مرگ‌ومیر در میان کودکان و نوجوانان، 20 نفر آنان براثر خشونت به قتل رسیده‌اند.

نقص حقوق کودکان

بر اساس بخشی از این گزارش تحلیلی سازمان یونیسف، بیشترین آمار قتل کودکان و نوجوانان در بین کشورهای اروپای غربی و آمریکای شمالی نیز در ایالات‌متحده آمریکا رخ‌داده است.

کشور آمریکا مدام کشورهای دیگر را به سوءاستفاده جنسی از کودکان و نوجوانان متهم می‌کند؛ اما در حقیقت این مسئله در ایالات‌متحده، روزانه بارها اتفاق می‌افتد و مقامات رسمی این کشور نیز از آن آگاهی دارند اما نقض حقوق کودکان به‌عنوان بخشی از جامعه انسانی توجه خاصی ندارند و در برخی از موارد بابی­اعتنایی کامل از آن می‌گذرند

ارسال نظر

آخرین اخبار