یک تیم تحقیقاتی از دانشگاه کلورادوی آمریکا اقدام به تولید کتاب سه بعدی برای کودکان کم بینا و نابینا نموده‌است.

کتاب‌ های تصویری-لمسی سه بعدی برای کودکان کم ‌بینا

یک تیم تحقیقاتی از دانشگاه کلورادوی آمریکا اقدام به تولید کتاب سه بعدی برای کودکان کم بینا و نابینا نموده‌است.

"تام یه" و تیم تحقیقاتی او که بر روی پروژه کتاب‌های تصویری-لمسی سه بعدی کار می‌کنند، با هدف تشویق و علاقه‌مند کردن کودکان کم بینا و نابینا به خواندن، اقدام به سرمایه گذاری بر روی پروژه­ای نموده‌اند که در نهایت منجر به افزایش تولید و دسترسی آسان به پرینترهای سه بعدی خواهد شد که از طریق آن خانواده‌های کودکان کم بینا و نابینا می­توانند با خریداری پرینترهای سه بعدی به راحتی یک کتاب را تبدیل به یک کتاب تصویری-لمسی سه بعدی برای کودکان خود نمایند.

به گفته دکتر تام یه، از مزیت‌های این فناوری اینست که کودکان تا قبل از سن شش سالگی مجبور نخواهند شد تا به منظور خواندن کتاب­های داستان، زبان بریل را فراگیرند. از این رو آنان می­توانند حتی بدون دانستن خط بریل و تنها با لمس صفحات اقدام به خواندن کتاب­های داستان نمایند.

کتاب شب به خبر ماه اولین کتابی است که توسط تیم تحقیقاتی دانشگاه کلورادو تبدیل به یک کتاب تصویری-لمسی سه بعدی شده است. در حال حاضر بیش از 40 میلیون جلد از این کتاب در دست چاپ می‌باشد. کتابی که به چندین زبان زنده دنیا نیز ترجمه شده است.

کتاب‌ های تصویری-لمسی سه بعدی

هارولد و مداد شمعی بنفش و کرم گرسنه گرسنه از دیگر کتاب‌هایی می‌باشند که قرار است توسط تیم تحقیقاتی دانشگاه کلورادو تبدیل به کتاب تصویری-لمسی سه بعدی گردند.

ارسال نظر

 • معبر سایبری فندرسک
  0

  سلام.
  جهت انتشار.
  عنوان : شباهت های داعش و فتنه گران
  لینک : http://sayberi174.persianblog.ir/post/1620/

آخرین اخبار