اشتراک
کد خبر: 9241

مدیرکل هواشناسی استان گلستان گفت: از فردا دوشنبه 11 خرداد به تدریج و به صورت موقت تغییر جریانات را در سطح زمین داریم، به طوری که در گرم‌ترین ساعت پنج تا شش درجه دمای هوا کاهش می‌یابد.

به گزارش گلستان 24، سیدمحمدرضا رضوی صبح امروز در گفت‎وگو با خبرنگار فارس در گرگان اظهار کرد: گرمای هوا در گلستان به واسطه استقرار الگوی تابستانه به وجود آمده که چند روزی است در این استان حاکمیت دارد.

وی تصریح کرد: روز گذشته دمای هوا در گلستان به اوج خود رسید و در گرم‌ترین ساعت گنبدکاووس با 47 درجه گرم‌ترین شهر استان بود، گرگان و اینچه‎برون گرمای 46 درجه را تجربه کردند.

مدیرکل هواشناسی استان گلستان افزود: سایر شهرهای گلستان دمای هوای بین 43 تا 44 درجه داشتند، فقط دمای مراوه‎تپه در گرم‌ترین ساعت به 41 درجه رسید.

رضوی بیان داشت: امروز به نظر می‎رسد شرایط مانند روز گذشته باشد البته با کمی انحراف ممکن است یک درجه از روز گذشته شرایط استان گرم‌تر یا خنک‎تر باشد.

وی گفت: برای صبح فردا دوشنبه 11 خرداد به تدریج و به صورت موقت تغییر جریانات را در سطح زمین داریم، کمی هوای خنک و مرطوب به واسطه نفوذ دامنه پرفشار به استان منطقه ما را فرامی‎گیرد و باعث می‎شود هم‎استانی‎ها روز نسبتا خنک‎تری را تجربه کنند به طوری که در گرم‌ترین ساعت پنج تا شش درجه دمای هوا خنک‎تر می‎شود.

مدیرکل هواشناسی استان گلستان اظهار کرد: از روز سه‎شنبه تا اواخر هفته الگوی تابستانه در سطح استان برقرار است ولی بعید به نظر می‎رسد که دمای هوای استان گلستان به مرز 45 درجه برسد.

رضوی بیان داشت: به لحاظ بارش فقط بعد از ظهر و شب طی امروز و فردا در ارتفاعات جنوب غرب استان گلستان احتمال رگبار و رعد و برق پراکنده وجود دارد.

وی گفت: امروز در خنک‎ترین ساعت صبح شهرستان‎های گرگان و کلاله با 22 درجه سانتی‌گراد خنک‎ترین شهرهای گلستان بودند.

انتهای پیام/فارس

اخبار مرتبط
نظرات
  • ما که با توجه به رطوبت و گرمی هوا آبپز شدیم

    0 0 پاسخ
ارسال نظر

نظرات پس از تایید منتشر خواهد شد. آدرس ایمیلتان منتشر نخواهد شد.

آخرین عناوین
پربازدید ترین‌ها