علی نظری در مراسمی با حضور مشاور وزیر نیرو به عنوان مدیرعامل شرکت آب منطقه‎ای استان گلستان معرفی شد.

علی نظری مدیرعامل شرکت آب منطقه‎ای گلستان شد

به گزارش گلستان 24، عصر دیروز طی مراسمی با حضور محمد حاجی‎رسولی‎ها مشاور وزیر نیرو از زحمات ایرج حیدریان مدیرعامل سابق شرکت آب منطقه‎ای گلستان قدردانی و علی نظری به عنوان مدیرعامل جدید این شرکت منصوب و معارفه شد.

تقاضای آب افزایش پیدا کرده است

مدیرعامل شرکت آب منطقه‎ای استان گلستان در این مراسم از آب به عنوان یک کالای بدون جایگزین یاد کرد و گفت: آب از چالش بودن برای یک دستگاه خارج شده و اکنون به عنوان چالش ملی مطرح است.

علی نظری با اشاره به اینکه مدیریت منابع آب بر همه واضح است، تصریح کرد: استحصال غیراستاندارد از آب‎های زیرزمینی، رشد جمعیت و توسعه بخش‎های مختلف سبب افزایش تقاضای آب شده که خشک‌سالی، روند افزایش آلاینده‎ها، محدودیت منابع مالی و نگرش سنتی و تغییر اقلیم از چالش‎های مهم در این حوزه است.

وی افزود: در استان گلستان 23 درصد نسبت به درازمدت کاهش بارندگی داشته‌ایم که 80 درصد تاثیر روی کاهش رواناب قابل رویت است.

14 سد مخزنی در گلستان بهره‎برداری می‎شود

مدیرعامل شرکت آب منطقه‎ای گلستان با تاکید بر اینکه باید مدیریت آب تغییر پیدا کند، گفت: باید دانش جامعه را بالا ببریم تا همه پای کار آیند و مشکل کمبود آب رفع شود.

نظری با بیان اینکه سیستم‎های سنتی در موضوع چالش آب دیگر جواب نمی‎دهد، خاطرنشان کرد: برنامه‎های عملیاتی در زمینه مهار آب‎های مرزی، انتقال آب از استان‎های همجوار، اصلاح الگوی مصرف، بازچرخانی آب در دستورکار است.

وی از بهره‎برداری 14 سد مخزنی در گلستان خبر داد و گفت: سه سد در حال احداث و دو سد در حال اجرا در استان گلستان وجود دارد.

فرهنگ‌سازی و آموزش همگانی دو اولویت در مدیریت آب

مدیرعامل شرکت آب منطقه‎ای گلستان با اشاره به اینکه کارهای سازه‎ای به تنهایی پاسخگوی نیاز ما نیست، گفت: کارهای سازه‎ای لازم است اما کافی نیست و باید به سمت کارهای غیرسازه‎ای پیش برویم.

نظری مدیریت در مصرف آب را موضوعی مهم خواند و بیان کرد: باید با فرهنگ‌سازی و آموزش همگانی در راستای مدیریت آب اهتمام شود.

نیلکوه

ارسال نظر

آخرین اخبار