استاندار گلستان به مناسبت ۵ آذر , روز قیام مردم گرگان پیامی صادر کرد.

۵ آذر یادآور روز بزرگ برای مردم گرگان
به گزارش گلستان ۲۴؛ در پیام حق شناس استاندار گلستان به مناسبت روز ۵ آذر آمده است:
بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ گلستان سرشار از روز‌های غرور آفرینی است که مردم غیرت‌مند این منطقه در برگ برگ تقویم به ثبت رسانده اند و سلحشوری خود را در دفاع از این آب و خاک همواره به اثبات رسانده اند.

به گواه تقویم انقلاب اسلامی حادثه ۵ آذر گرگان پس از واقعه ۱۷ شهریور تهران خونین‌ترین جنایت رژیم شاهنشاهی علیه مردمی بود که استقلال و آزادی خود را فریاد زدند و حکومت پهلوی با گلوله باران کردن مردم موجب شهادت ۱۴ زن و مرد شریف گرگانی شد.

اهمیت این روز بگونه‌ای بود که شورای عالی انقلاب فرهنگی ۵ آذر را به نام روز «قیام مردم گرگان» نامگذاری کرد و مقام معظم رهبری مدظله العالی در خصوص این روز فرمودند؛ «همین مسئله‌ی پنجم آذر روز مهمّی در قضایای گرگان است. مردم در گرگان، قضایای حمله به حرم امام رضا (ع) در مشهد را شنیدند و به طور خودجوش به حرکت درآمدند ...»
 
بی تردید واقعه ۵ آذر ۱۳۵۷ گرگان نقش تاثیرگذاری در تحولات انقلاب در منطقه شمال کشور داشته و دستاورد آن پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی در ۲۲ بهمن ماه موجب شادی و سرور مردم ایران گردید.

اینجانب ضمن گرامیداشت شهادت ۱۴ زن و مرد شریف و سلحشور گرگانی سالروز ۵ آذر و روز بسیج مستضعفان را به مردم غیور گرگان و استان تبریک عرض می‌کنم و امیدوارم با همراهی پایگاه‌های بسیج و پایگاه‌های سلامت در اجرای طرح شهید سلیمانی شاهد انقطاع هر چه زودتر زنجیره شیوع ویروس کرونا باشیم و روند توسعه استان را با سرعت بیشتری دنبال کنیم.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار