فرمانده انتظامی ‌بندرترکمن گفت: ۱۳۱ دستگاه تولید ارز دیجیتال غیرمجاز در این شهرستان کشف و ۲ متهم با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند.

۱۳۱ دستگاه تولید ارز دیجیتال در بندر ترکمن کشف شد

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از کیهان، سرهنگ محمدعلی کریمی‌، ارزش این تعداد ماینر را بیش از ۲۶ میلیارد ریال اعلام کرد. وی افزود: با شناسایی محل این فعالیت غیرقانونی، مأموران انتظامی ‌با هماهنگی مسئول قضایی به محل اعزام شده و در بازرسی ۲ مزرعه ماینر ویژه استخراج ارز دیجیتال بیت کوین را کشف کردند.
پول مجازی (بیت‌کوین) پیش از این با استفاده از رایانه‌های خانگی تولید می‌شد اما در سال‌های اخیر دستگاه‌های مخصوص تولید آن (ماینر) ساخته شد که واردات و استفاده از آنها در ایران غیرمجاز است. استخراج ارزهای دیجیتال به خصوص نوع بیت‌کوین نیاز به مصرف بالای برق دارد به‌گونه‌ای که برای استخراج هر واحد بیت‌کوین نیاز به ۷۲ مگاوات ساعت برق است.
بانک مرکزی ایران در سال ۱۳۹۶، طی اطلاعیه‌ای به‌کارگیری بیت‌کوین و سایر ارزهای مجازی در تمام مراکز پولی و مالی کشور را ممنوع اعلام کرد.
طبق این اطلاعیه هرگونه استفاده و خرید و فروش بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال در بانک‌ها، موسسات مالی و صرافی‌های دارای مجوز بانک مرکزی ممنوع اعلام شد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار