با پادرمیانی رئیس کل دادگستری گلستان یک محکوم به قصاص با گذشت اولیای دم بخشیده شد.

فرصت دوباره زندگی به یک محکوم به قصاص

به گزارش گلستان ۲۴؛ حیدر آسیابی رئیس کل دادگستری استان گلستان در نشستی که دیشب در زندان گرگان با حضور اولیای دم و اعضای شورای حل اختلاف برگزار شد گفت: محکوم به قصاص، سال ۱۳۹۷ در پی دعوای لفظی در یکی از روستا‌های کمالان مرگ دوست صمیمی اش خود را رقم زد.

حیدر آسیابی گفت: پس از رسیدگی پرونده و با درخواست خانواده مقتول، حکم قصاص صادر و در نوبت اجرا قرار گرفت.

به گفته آسیابی در یک سال گذشته بار‌ها ریش‌سفیدان و اعضای شورای حل اختلاف، پادرمیانی کردند، اما خانواده داغدار حاضر به گذشت نشدند.

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: دیشب در سومین شب از لیالی قدر بار دیگر نشستی با حضور بزرگان و اعضای شورای حل اختلاف در زندان گرگان برگزار شد که این بار اولیای دم به حرمت امام علی علیه السلام و شب‌های قدر، بزرگوارانه از حق شرعی و قانونی خود گذشتند و از اجرای حکم قصاص منصرف شدند.

حیدر آسیابی با بیان این که نخستین بخشش محکوم به قصاص در سال جدید ثبت شد گفت: پارسال ۲۱ محکوم به قصاص با گذشت اولیای دم و پادرمیانی شورای حل اختلاف، فرصت زندگی دوباره پیدا کردند.

آسیابی گفت: همچنین در قالب پویش «به حرمت علی ع می‌بخشم» از ابتدای ماه مبارک رمضان تاکنون با گذشت شاکیان و کمک خیران ۱۵۴ بدهکار که در استانه ورود به زندان بودند آزاد شدند.

احمد جعفری، رئیس شورای حل اختلاف گلستان هم در نشست دیشب گفت: تلاش همکاران ما در جلب رضایت اولیای دم در پرونده‌هایی است که محکومان ناخواسته و اتفاقی مرتکب قتل شده اند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار