استاندار گلستان: بهانه‌گیری‌های محیط زیست سبب اجرائی نشدن طرح گردشگری جزیره آشوراده است

استاندار گلستان گفت: بهانه‌گیری‌های سازمان محیط زیست سبب اجرائی نشدن طرح گردشگری جزیره آشوراده شده اما چون این موضوع مصوبه هیئت دولت است با وجود همه بهانه‌گیری‌ها کم نیاورده و پیگیر موضوع هستیم.

دلیل اجرائی نشدن طرح گردشگری جزیره آشوراده

به گزارش گلستان24، حسن صادقلو شامگاه شنبه در دیدار استاندار گلستان با فعالان حوزه گدشگری و صنایع دستی و سرمایه‌گذاران بخش خصوصی اظهار داشت: دولت در راستای تصویب و اجرای طرح طبیعت‌گردی و گردشگری جزیره آشوراده هیچ کم نگذاشته است و استانداری از اعتبارات دیگر بخش‌ها برای انجام مطالعات این طرح اختصاص داد.

طرح گردشگری جزیره آشوراده

وی افزود: اما گاهی محیط زیست چون در قاعده نیست، فرصت‎سوزی می‌کند و هر چه که شرایط در راستای طبیعت‌گردی محیط زیست خواسته شده را در طرح تامین کردیم اما متاسفانه گفته میشود که کلیات را قبول داریم اما درباره جزئیات آن چیزی گفته نمی‎شود و برای اجرائی شدن و واگذاری به بخش خصوصی نیازمند تصویب جزئیات آن است.

استاندار گلستان تصریح کرد: با این ادبیات محیط زیست به نتیجه نمی‌رسیم اما با وجود همه بهانه‎گیری‌های سازمان محیط زیست اما چون این موضوع مصوبه هیئت دولت است کم نیاورده و پیگیر موضوع هستیم.

آماده دفاع از عملکرد دولت در استان در هر جلسه‌ای هستیم

وی همچنین با اشاره به برخی فعالیت ها و اقدامات دولت در این 3 سال اظهار کرد: دولت برخی پروژه ها و طرح‌های گذشته را مانند مسکن مهر را پیگیری و به سرانجام رساند و 47 هزار واحد مسکونی مسکن مهر در استان راه‌اندازی شد و بسیاری از طرح‌های باقی مانده با توجه به این شرایط مالی به سرانجام رسید.

استاندار گلستان در پاسخ به سخنان نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس اظهار کرد: دولت در استان گلستان عملکرد قابل دفاعی داشته و آماده دفاع از عملکرد دولت در استان در هر جلسه‌ای هستم.

صادقلو گفت: ساخت ترمینال شماره 2 فرودگاه گرگان، احداث پاویون، راه اندازی خط ریلی، موزه روستائی و باستان‌شناسی و غیره از پروژه‌های آغاز شده در این دولت بوده است.

وی اظهار کرد: 7 هزار و 60 پروژه در این دولت افتتاح شده است و 3 هزار و 250 میلیارد تومان نیز سرمایه‌گذاری در این دولت در استان گلستان انجام شده است.

20 میلیارد تومان برای توسعه هتلینگ در گلستان اختصاص یافت

استاندار گلستان گفت: یکی از موضوعات اساسی توسعه استان گلستان موضوع گردشگری است و در طرح آمایش سرزمینی استان، گردشگری به صورت ویژه دیده شده و باید موضوع هتلینگ در استان گلستان تقویت شود.

صادقلو افزود: 20 میلیارد تومان تسهیلات کارگروه رفع موانع تولید استان گلستان را امسال برای توسعه بخش هتلینگ استان اختصاص دادیم و در این کارگوه مشکلات مختلف 110 واحد تولیدی رفع شده و از 1600 واحد ثبت‌نام کرده برای دریافت تسهیلات 535 واحد را رسیدگی کرده و تاکنون 360 واحد تولیدی را با 453 میلیارد تومان اعتبار تسهیلات پرداخت کردیم.

وی اظهار داشت: این در حالی بود که قرار بود 420 میلیارد تومان در استان تسهیلات حمایتی پرداخت شود.

استاندار گلستان اظهار کرد: موضوع دیوار تاریخی گرگان به صورت جدی در حال پیگیری است و برای احداث موزه روستائی در قرق نیز 2 میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته و تلاش داریم زیرساخت‌های گردشگری را تقویت کنیم.

وی افزود: سرمایه‌گذار نباید به دنبال مسائل حاکمیتی باشد و در استان این حمایت از سرمایه‌گذار وجود دارد و این پنجره واحد شکل گرفته است.

صادقلو گفت: در موضوع منطقه آزاد نیز دولت کار خود را انجام داده و لایحه آن را 3 بار به مجلس ارائه داده که باید نمایندگان استان در این راستا تلاش کنند.
منبع : تسنیم

ارسال نظر

آخرین اخبار