مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری گلستان از برگزاری اختتامیه همایش استانی شعر «کهکشانی برخاک» خبر داد و گفت: این همایش ۱۹ آبان ماه جاری در دانشگاه آزاد اسلامی شهرستان گرگان برگزار می‎شود.

همایش استانی شعر "کهکشانی برخاک" در گلستان برگزار می‎شود‌

به گزارش گلستان24،کلثوم غفاری اظهار داشت: 100 اثر به دبیرخانه همایش استانی شعر «کهکشانی برخاک» ارسال که پس از داوری توسط هیأت داوران 13 اثر برگزیده شد.

وی با اشاره به اینکه 40 شاعر استان در این همایش مبادرت به ارسال اثر کردند، تصریح کرد: اقشار مختلف دانشجویان، دانش‎آموزان و فرهنگیان آثار خود را به این همایش ارسال کردند 80 درصد شرکت‎کنندگان را آقایان و 20 درصد آنها بانوان بودند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری گلستان افزود: یک نفر از برگزیدگان جزو دانش‎آموزان زیر 18 سال است، آثار شرکت‎کنندگان در آئین اختتامیه همایش به نمایش گذاشته می‎شود.

غفاری با اشاره به اینکه قالب آثار ارسالی به صورت کلاسیک، شعر کهن، قصیده، غزل، مثنوی و رباعی بوده است، اظهار کرد: شعرهای نو و آزاد نیز به دبیرخانه همایش ارسال شد که در مقایسه با سایر آثار از استقبال کمتری برخوردار بوده است.

وی درباره محوریت آثار این همایش استانی بیان کرد: نقش زنان و ایثار و شهادت، شهدای مدافع حرم از محورهای این همایش بوده است، همایش ذیل اجلاسیه 4 هزار شهید استان گلستان برنامه‎ریزی و به اجرا درآمد.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری گلستان با بیان اینکه آثار از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و حوزه هنری استان مورد داوری قرار گرفت، گفت: همزمان با برگزاری این همایش نمایشگاه کتاب عکس و پوستر نیز برگزار خواهد شد.

غفاری هدف از برگزاری این همایش را زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا همچنین ترویج فرهنگ ایثار و شهادت عنوان کرد و افزود: از دیگر اهداف این همایش برقراری ارتباط بین نسل فعلی و نسلی که حماسه هشت سال دفاع مقدس را آفریدند بوده که با ایجاد پل ارتباطی بین دو نسل از طریق زبان شعر یقینا اثرگذاری و مانایی بسیاری دارد.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری گلستان با اشاره به اینکه در این همایش پذیرای عموم مردم از تمامی اقشار و اقوام خواهیم بود از مردم خواست تا در برنامه‎ای که با نام و یاد شهدا برگزار شده شرکت پررنگی داشته باشند.

129 حیوان آسیب دیده در استان گلستان درمان و رهاسازی شد

در شش ماهه نخست سال 95 با اطلاع رسانی و همکاری دوستداران محیط زیست در استان،  حیواناتی از جمله سارگپه، دلیجه، پلنگ، خرس قهوه‌ای، خارپشت، راسو، شغال، عقاب، حواصیل، کفچه نوک، پلیکان، کفچه مار، جغد جنگلی، بوتیمار و کلاغ از مرگ حتمی نجات یافته و در طبیعت رهاسازی شده‌اند.

به گزارش اداره روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست گلستان، این پرندگان با همکاری طبیعت دوستان و همیاران محیط زیست به مرکز نگهداری حیوانات گناره تحویل داده شدند و پس از تیمار و مداوا در عرصه های طبیعی استان رها شدند.

در طول سال حیوانات وحشی که در مناطق مختلف استان دچار حادثه شده و زخمی می شوند توسط محیط بانان زحمتکش محیط زیست و یا علاقمندان به حیات وحش به مرکز نگهداری حیات وحش گناره منتقل شده و پس از معالجه و نگهداری تا زمان بهبودی ، دوباره به زیستگاه خود بازگردانده شده و در آنجا رها سازی می شوند.

در حال حاضر 31 گونه از حیوانات مختلف در مرکز گناره نگهداری می‌شوند.

مردم شریف و طبیعت دوست استان گلستان در صورت برخورد با پرندگان و حیوانات وحشی سالم یا زخمی می‌توانند به صورت شبانه‌روزی به واحدهای تابعه در شهرستان‌ها و یا اداره کل حفاظت محیط زیست گلستان با شماره  1540 و 01732545463 به صورت شبانه‌روزی تماس بگیرند.

مرکز علمی کاربردی پیگیر مقام دوم مرکز برتر کارآفرین کشور را کسب کرد

برابر اعلام نتایج ارزیابی و رتبه بندی معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه جامع علمی کاربردی کل کشور، مرکز آموزش علمی کاربردی شرکت پیگیر از گرگان توانست در بین بیش از 1000 مرکز علمی کاربردی سراسر کشور، به مقام دوم مراکز فعال و برتر کارآفرینی دست یابد.

مقام نخست این لیست را مرکز علمی کاربردی شرکت مینو از زنجان و مقام سوم را مرکز علمی کاربردی شرکت هپکو اراک بدست آوردند.

گفتنی است مراسم تقدیر از مراکز برتر به زودی توسط دانشگاه علمی کاربردی کشور برگزار می‌شود.

منبع:تسنیم

ارسال نظر

آخرین اخبار