مطابق نظر هیات رئیسه پارک جذب جوانان شایسته، توانمند، لایق و بومی استان با اولویت نخبگان ، فارغ التحصیلان دانشگاه¬های برتر، با حداقل تحصیلات فوق لیسانس و مسلط به زبان انگلیسی در دستور کار قرار گرفت و سعی نمودیم در سطح استان نسبتا اطلاع رسانی مکفی به عمل آید تا حتی المقدور افراد بیشتری در جریان جذب نیرو واقع گردند .

جذب جوانان شایسته، توانمند، لایق و بومی استان با اولویت نخبگان در دستور کار ماست

به گزارش گلستان24،در پی انتشار مطلبی با عنوان " ماجرای آزمون استخدامی مشکوک در پارک علم و فناوری گلستان " در این پایگاه خبری تحلیلی ، پارک علم و فناوری استان گلستان جوابیه ای به شرح ذیل ارسال نموده است :

سردبیر محترم پایگاه خبری گلستان ما

در خصوص آگهی استخدام 4 نفر نیروی قراردادی پارک علم و فناوری گلستان، مطلبی با عنوان "ماجرای استخدامی مشکوک در پارک علم و فناوری" در مورخ 01/09/95 در آن پایگاه منتشر شده است. از آنجائیکه برخی گمانه زنی¬های غلط متاسفانه باعث تشویش اذهان عمومی شده است لازم است به منظور تنویر افکار عمومی این پاسخ را در آن پایگاه خبری منتشر نمائید. هر چند متاسفانه پیام کوتاه اینجانب را که دیشب برای جنابعالی پیامک گردید منتشر ننمودید.

- پارک علم و فناوری گلستان که وظیفه توسعه فناوری و حمایت از کسب و کارها و فعالیت¬های دانش بنیان استان را عهده دار است در دی ماه 91 راه¬اندازی و تا کنون حدود 95 هسته و واحد فناور را جذب و تحت حمایت خود دارد و با لطف خدای بزرگ و همت فناوران استان جایگاه و رتبه مناسبی را در سطح ملی کسب نموده است و به خاطر توسعه و ایجاد ساختارهای جدید مانند توسعه شرکت-های دانش بنیان، مراکز رشد، مراکز کانون شکوفایی خلاقیت، خوشه¬ها فناوری، مرکز انتقال فناوری و ... از هیات امناء خود به ریاست وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری مجوز افزایش نیرو را اخذ نموده است.

- پارک برای انجام رسالت خود نیازمند نیروهای متخصص، حرفه¬ای و کارآمد می¬باشد و از طرفی برای ارتباطات بین المللی به منظور ارتباط با پارک¬های دیگر کشور¬ها، حضور در نمایشگاه¬های خارجی به منظور بازاریابی محصولات دانش بنیان و مباحث مربوط به انتقال فناوری و با توجه به عضویت این پارک در اتحادیه پارک¬های جهانی (IASP) و آسیایی (ASPA) نیاز به افرادی با تسلط کامل به زبان خارجی دارد.

- به همین علت مطابق نظر هیات رئیسه پارک جذب جوانان شایسته، توانمند، لایق و بومی استان با اولویت نخبگان ، فارغ التحصیلان دانشگاه¬های برتر، با حداقل تحصیلات فوق لیسانس و مسلط به زبان انگلیسی در دستور کار قرار گرفت و سعی نمودیم در سطح استان نسبتا اطلاع رسانی مکفی به عمل آید تا حتی المقدور افراد بیشتری در جریان جذب نیرو واقع گردند.

- با استعلام از هیات اجرایی ذیل هیات امناء و با اعلام پست های شغلی مورد نیاز پارک، رشته هایی که می توانند در این پست ها بکار گرفته شوند مشخص گردید.

- در زمان تهیه فراخوان توسط یکی از کارشناسان پارک، بندی خارج از مصوبه هیات رئیسه تحت عنوان دانشجو نبودن به فراخوان اضافه گردیده بود که در همان روز اول فراخوان این بند حذف گردید تا همگان  بالسویه در جریان شرایط قرار گیرند و این موضوع مصوبه هیات رئیسه و بر پایه استدلال¬های منطقی بوده و ناظر به شرایط هیچ فرد خاصی نبوده است.

- در گزارش منتشر شده آن سایت به غلط تعداد ثبت نام کنندگان 10 نفر اعلام شد که رقم صحیح 32 نفر است و بدیهی است هر فردی که دارای شرایط اعلامی در فراخوان بوده حق ثبت نام داشته و این پارک یک مرکز علمی و فناوری بوده و تاکنون از جهت گیری های سیاسی پرهیز نموده است و در مسئله جذب نیرو هم رویه ما همین خواهد بود.

- در گزارش احتمال داده شد که برای جذب 2 نفر که یکی از آنها سفارش استانداری و یکی دیگر بستگان اینجانب می باشد از قبل برنامه ریزی شده است ؛ بنده اعلام می دارم این گمانه زنی ها مطلقا صحت ندارد. 

- گفته شد ممکن است افرادی مشکل¬دار با سوابق نامطلوب در فتنه 88 جذب شوند، در این زمینه بدیهی است پس از بررسی صلاحیت های عمومی و اختصاصی، قطعا پروسه گزینش وجود دارد (در فراخوان هم آورده شده است) و کسانی که مورد تائید گزینش قرار گیرند نهایتا جذب می¬گردند.

- در گزارش شما راجع به عملکرد قبلی بنده مطالبی غیر منصفانه آورده شده که بنده بررسی این موضوع را به مراکز نظارتی استان واگذار می¬نمایم.

- در خاتمه اعلام می¬دارم پارک علم و فناوری بدنبال جذب 4 نیروی علمی ، شایسته و کارآمد است، در پروسه جذب تمام سعی ما این است خدای نکرده حق هیچ فردی تضییع نگردد، اگر چه حساسیت ها در این زمینه قابل درک است اما انتظار داریم بجای گمانه زنی و حاشیه سازی ما را در مسیر پروسه جذب بهینه یاری نمائید.

با آرزوی توفیق الهی

موسی حسام

رئیس پارک علم و فناوری گلستان

golestanema7

منبع:گلستان ما

ارسال نظر

آخرین اخبار