قدیری ابیانه: این دولت اگر اهل عمل به وعده ها بود در این چهار سال انجام می داد

محمدحسن قدیری ابیانه گفت: برجام چیزی برای ما نداشت،ضرر داشت و از این به بعد هم ضرر دارد و ما اگر عمل کنیم ضربه می خوریم واگر عمل نکنیم ضربه می خوریم فقط باید دعا کنیم که آنها نقضش کنند.

در برجام کیش و مات شدیم

به گزارش گلستان24، سفیر سابق مکزیک و استرالیا با بیان این مطلب در حاشیه همایش بسیج، انقلابی گری و پیشرفت در دانشگاه گنبدکاووس، با بیان اینکه ضعف اصلی دولت این است که به مردم اعتماد ندارد و به آمریکا خوشبین است، در پاسخ به سوال خبرنگار ما مبنی بر اینکه آیا در دوره بعدی انتخابات دولت رای می آورد، گفت: امیدوارم که اینگونه نشود.

QABOOS1 4

وی  با اشاره به اینکه من در مناظره ای در تهران در مورد دولت گفتم که دولت را اخراج می کنیم تصریح کرد: من به دولت نمره رد و تایید نمی دهم آن را اخراج میکنم، در حوزه اقتصاد مقاومتی درست عمل نکرده است و انتقاد های زیادی به این دولت دارم .

قدیری ابیانه با عنوان این مطلب که اگر حکومت معصوم هم برپا شود مردم آن جامعه وظیفه خود را انجام ندهند، نتیجه مطلوبی نخواهیم گرفت، ادامه داد: من به دولت انتقادهای زیادی دارم که به وعده های خود عمل نکرده و آن را اخراجی خواندم ولی معتقدم  ما باید خودمان حرکت کنیم.

مردم اگر انتقادی از مسئولین دارند به رای خودشان بر می گردد

سفیر سابق ایران در مکزیک و ایتالیا با بیان اینکه مردم اگر انتقادی از مدیریت ها دارند به رایی که دادند بر می گردد، گفت: باید در رای دادن درست انتخاب کنیم، مردم اگر انتقادی به مسئولین می کنند، به رایی که داده اند بر می گردد، نباید بگوییم در انتخابات شرکت نمی کنیم، این حق شماست، نباید از حق خودتان بگذرید.

QABOOS1 8

ابیانه با تاکید بر اینکه بسیجی باید واقع بین باشد، افزود: بسیجی اگر واقع بین نباشد، مسیر و حرکتش اشتباه است حتی اگر آرمانگرا باشد.

وی در ادامه تصریح کرد:اگردر اروپا یک نفر پول داشته باشد به جای اینکه خانه ای 200 متری بخرد، به اشتغال زایی می پردازد و خانه ای کوچکتر تهیه می کند، ولی در ایران وام می گیرند تا خانه بخرند و می گویند چرا اشتغال نیست.

قدیری ابیانه در ادامه افزود: سوخت را یارانه ای می دهیم، در پخت آجر سوخت به کار می رود، پس در هر آجر یارانه نهفته است، آن که کاخ می سازد یارانه بیشتری می سازد تا آن که کوخ می سازد، ما در کشور سوخت بنزین را ارزان می دهیم، از حقوق تمام ملت، آنکه ماشین دارد سهمیه بیشتری مصرف می کند تا آنکه ماشین ندارد.

دانشجو و دانشگاه یعنی راه حل برای مسائل کشور

قدیری ابیانه با اشاره به اینکه دانشجویی که برای کارمند شدن به دانشگاه می آید، اشتباه بزرگی می کند، افزود:‌دانشجو باید با فکر و ذهن خود چرخۀ تولید را به حرکت در بیاورد و کار ایجاد کند، در کشور 3 میلیون کارمند وجود دارند که درصد بالایی از بودجه کشور به آنها اختصاص پیدا می کند در حالی که در کشورهای دیگر با جمعیت بیشتر از ما کارمندان بسیار کمتری دارند.

QABOOS1 16

سفیر سابق ایران در مکزیک گفت: ما جزء کم کارترین و مسرف ترین ملت ها هستیم که دورریز غذای ما غذای 15 میلیون نفر است و30 میلیارد دلار هدر رفت سوخت هر سال ما است که باید با شناخت وظایف خود و نگاه واقع بینانه و آرمان گرا مانع این هدررفت بیت المال شویم.

قدیری ابیانه گفت:  اگر محروم هستیم برای این است که کار نکردیم، نشسته ایم که دولت برای ما کار کند،  و ادامه داد:  به جای اینکه دنبال پیدا کردن کار باشید باید دنبال ایجاد کار باشید، گلستان ظرفیت 6 برابری زمین نسبت به هلند دارد، ولی همیشه آن را محروم می خوانند، برای این است که ما به فکر تولید نبودیم.

QABOOS1 11

وی با انتقاد از تنبلی جامعه به تبین سوالاتی پیرامون اینکه وظیفه من درجامعه اسلامی چیست؟ دولت چه باید کند؟ پرداخت و افزود:ما باید بهترین ها را در دنیا باشیم، دانشجو باید با ایجاد راه حل، همانند دکتر شهریاری ها.

این کارشناس اقتصادی  با بیان اینکه آمارهای زیادی از تنبلی جامعه ما وجود دارد، افزود: میزان کار یک کارمند 22 دقیقه در روز است که این در مقایسه با کشورهای دیگر بسیار ضعیف است، کشور کره جنوبی روزی 9 و30 دقیقه در روز و ژاپن 8 ساعت در روز کار می کند و ما باید حرکت کرده و از خودمان شروع کنیم.

همایش بسیج، انقلابی گری و پیشرفت به مناسبت سالروز تشکیل بسیج دانشجویی با حضور قدیری ابیانه در دانشگاه گنبدکاووس برگزار شد.


منبع : قابوسنامه

ارسال نظر

آخرین اخبار