صحن علنی شورای شهر گرگان

براساس مصوبه شورای شهر گرگان، بودجه شهرداری گرگان برای سال آینده در ۴ جلسه بررسی می‌شود.

بودجه شهرداری گرگان برای سال ۹۶ بررسی می‌شود

 به گزارش گلستان24،  در سیصد و پنجاهمین جلسه شورای اسلامی شهر گرگان مصوب شد در 4 جلسه بودجه شهرداری گرگان برای سال آینده مورد بررسی قرار بگیرد.

 

نکته قابل توجه که در این جلسه در صحن علنی شورای شهر گرگان رقم خورد را باید بیانات طنزگونه و کوری‎های اعضای شورای شهر گرگان نسبت به یکدیگر و شهردار دانست.

در این جلسه موضوع تعریض انتهای سی‎متری بهارستان و رو به‌روی روگذر شهید حتم‎لو موضوع مورد توجه شهرداری و شورای شهر گرگان بود.

به نظر می‎رسید وجود چند تصادف در این منطقه و همچنین عدم وجود معبر عابر پیاده در این منطقه سبب شده بود که شورای شهر گرگان و شهرداری به این موضوع بپردازند و این موضوع آن‌چنان مورد توجه قرار دادند که برخی از اعضای شورای شهر گرگان از آن به عنوان بزرگترین پروژه شهر گرگان یاد کردند.

البته این پروژه 13 میلیارد تومان اعتبار در پی‎خواهد داشت اما به گفته ناصر گرزین عضو شورای شهر گرگان مردم منطقه و شهروندان گرگانی از اجرای این طرح راضی خواهند بود.

محسن کریمی، شهردار منطقه 3 گرگان در این جلسه با بیان اینکه پیگیری موضوع پرونده کارخانه فلسفی یکی از ابتدایی‎ترین اقدامات ما در شهرداری منطقه 3 بود، افزود: هنوز حساسیت این پروژه گر چه مشمول زمان شده اما پا برجا است.

شهردار منطقه 3 گرگان با بیان اینکه تهاترها در یک پروژه سورپرایز یک تملک است و اگر بتوانیم در اجرای پروژه‎ها این موضوعات را شناسایی کنیم موفقیتی برای شهرداری خواهد بود.

کریمی یادآور شد: تعریض در این منطقه شامل حدودا  25هزار و 800 متر مربع به اضافه 700 متر دیگری است که در این پرونده نهفته است.

شهردار منطقه ‎3 گرگان یادآور شد: کاربری ملک آقای فلسفی برای انبار حمل و نقل بوده و در آن زمان در کاربری مجاز ساخته است و اگر پا برجا بود باید ملکش را می‎خریدیم و از آنجا که حمل و نقل کاربری در محدوده شهری ندارد کاربری فرهنگی و هنری برای این مالک گذاشته است.

ناصر گرزین عضو دیگر شورای اسلامی شهر گرگان در این جلسه با بیان اینکه از منظر قانون، شهرداری در خصوص اجرای پروژه روگذر در کمربندی، به تکلیف خود عمل کرده ، افزود: ما باید همانند آن روزی که قسم خوردیم در شورای اسلامی شهر که به صلاح شهر و شهروند عمل کنیم در مصوبات اقدام کنیم.

شورای شهر

وی تصریح کرد: این تعریض در آن منطقه خیلی حیاتی است، از نظر خطری که برای شهروندان دارد باید در رسانه‎ها به خوبی پرداخته شود.

این عضو شورای اسلامی شهر گرگان اظهار داشت: ما وکیل مردم هستیم و باید منافع مردم را در نظر بگیریم و با مردم منطقه نیز صحبت شده و حساسیتی ندارم که این مصوبه رای بیاورد یا نه، اما شورای اسلامی شهر گرگان باید به وظیفه‎اش عمل کند.

گرزین گفت: همه ما در شورای اسلامی شهر گرگان باید پاسخگوی مردم آن منطقه باشیم.

این عضو شورای اسلامی شهر گرگان بیان داشت: 3 طرح در کمربندی و در منطقه بهارستان اجرا شده و تنها روگذر و زیرگذر نبوده و اجرای پروژه روگذر در آن منطقه با مصوبه شورای ترافیک بوده است.

معاون اداری و مالی شهرداری گرگان نیز در خصوص انتقادات یکی از اعضای شورای اسلامی شهر گرگان به اعتبار 13 میلیارد تومانی برای این پروژه، گفت: هزینه 13 میلیارد تومانی برای این پروژه به علت اینکه منافع شهروندان در میان است، می‎ارزد.

علیرضا لیاقی با بیان اینکه در اجرای این طرح جان انسان‎ها در میان است، گفت: قطعا در سال‎های آینده حتی با رقم‎هایی مانند 130 میلیارد تومان هم نمی‎توانیم مالک را پای میز مذاکره بیاوریم.

حسین صادقلو، شهردار گرگان نیز در این جلسه با بیان اینکه وقت‎ها را باید مغتنم بشماریم، گفت: امروز فرصت خوبی برای خرید این کارخانه است و در آینده نه چندان دور باید هزینه بیشتری برای این پروژه پرداخته شود.

وی با بیان اینکه عملکرد خوب من در آمل و بابل بود که سبب شد 6 سال شهردار ساری باشم، افزود: 6 سال و هفت ماه شهردار ساری بودم و این در حالی بود که میانگین خدمت شهرداری‌های این شهر 6 تا 7 ماه بود.

شهردار گرگان به تعویق در مصوب شدن پروژه هتل نهارخوران در شورای اسلامی شهر گرگان اشاره کرد و افزود: شورای اسلامی شهر گرگان با این کار 700 تا 800 میلیون تومان به مردم زیان زد.

صادقلو نسبت به انتقاد علی کلاتی عضو شورای اسلامی شهر گرگان در خصوص این موضوع که در شورای ترافیک که دو طرح  در کمربندی و بلوار بهارستان را بدون تملک مصوب کردند و اگر اتفاقی برای شهروندان پیش بیاید پاسخگو باید شورای ترافیک باشد، اظهار داشت: از آقای کلاتی گلایه ندارم چون اطلاعات فنی‎ مثل من ندارد.

وی با بیان اینکه شورای ترافیک اجرای طرح روگذر و مدل آن را تصویب کرده، اظهار کرد:  آن طرح فرادستی طرح تفصیلی و شورای شهر است و 17 وزیر آن را امضاء می‎کنند و در آن طرح تعریض ترافیک گرگان مشخص شده و ما نمی‎توانیم نیم‎متر هم جابجا کنیم.

مهران فدوی دیگر عضو شورای شهر گرگان نیز در خصوص صحبتی  که شهردار گرگان در خصوص خسارت از لوایحی که شهرداری به شورا می‎آورد، افزود: لوایح نیاز به بررسی و جمع‌بندی شورا دارد و باید اعضاء به جمع‌بندی مشخص برسند.

وی افزود: اعضای شورای اسلامی شهر گرگان به لایحه پروژه نهارخوران رای دادند اما شهردار به این اشاره می‎کند که 6 ماه این پروژه در شورای اسلامی شهر گرگان باقی مانده و خسارت وارد شده است.

فدوی یادآور شد: قرار بود 30 تا 40 درصد پرداخت نقدی بود و ماه به ماه باید قسط می‎دائیم و اینها سرجمع شده و با 6 ماه آخر جمع شده و پرداخت شده است.

وی به شهردار گرگان گلایه کرد که چرا باید مکرر این موضوع تاکید شود، اظهار داشت: لوایح شورا با حساسیت و دلسوزی بیان می‎شود و نباید شورا را که نماینده مردم است، محکوم کنیم.

حسین ربیعی عضو دیگر شورای اسلامی شهر گرگان نیز با بیان اینکه شاید در دوره بعدی و با انتخابات شورای اسلامی شهر گرگان و از رسیدن عدد 13 به 9 نفر شورای اسلامی شهر گرگان نجات پیدا کند، افزود:  تصیمات ما بر اثر درگیری‎ها انجام می‎شود.

وی با بیان اینکه ما باید منافع مردمی را در نظر بگیریم، افزود: 4 ماه دیگر اثری از ما در شورا نیست و امید است مصوبه‌ها را به نفع مردم در نظر بگیریم.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم

ارسال نظر

آخرین اخبار