معاون هواشناسی گلستان:صیادان مراقب باشند

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی استان گلستان گفت: با نفوذ سامانه ناپایدار دریای خزر از فردا تا اواخر وقت دوشنبه طوفانی می‌شود.

دریای خزر طوفانی می‌شود

 به گزارش گلستان24، محمدرضا رحمان‌نیا اظهار داشت: امروز و فردا در استان گلستان جو آرامی خواهیم داشت و دمای هوا هم در طول روز یکشنبه به صورت نسبی افزایش می‌یابد، اما از عصر روز یکشنبه دمای هوا در استان کاهش می‌یابد.

 

وی افزود: نخستین امواج سامانه ناپایداراز عصر روز یکشنبه هشتم اسفند ماه از سمت غرب به استان نفوذ کرده و سبب، گاهی وزش باد شدید، طوفانی شدن دریا، افزایش ابر، بارندگی، در نواحی مرتفع ریزش پراکنده برف و مه آلود خواهد شد.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی استان گلستان تصریح کرد: این شرایط ناپایدار تا ظهر دوشنبه نهم اسفند ماه ادامه داشته و به تدریج از میزان فعالیت این سامانه کاسته خواهد شد.

دریای خزر

رحمان‌نیا گفت: در این مدت سرعت باد در دریای خزر تا 70 کیلومتر بر ساعت و در نزدیک سواحل استان هم به 50 کیلومتر بر ساعت خواهد رسید.

وی اظهار کرد: همچنین فعالیت این سامانه تا اواسط روز دوشنبه ادامه خواهد داشت، به صیادان توصیه می‌شود اقدامات ایمنی را هنگام صید و صیادی، شیلات و دریانوردی انجام دهند.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم

ارسال نظر

آخرین اخبار