مدیرکل منابع طبیعی گلستان:

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان با بیان اینکه به مناسبت هفته منابع طبیعی در ۱۳ اسفند ماه در مصلی‎های گلستان نهال توزیع می‎شود، گفت: پیش‎بینی ما این است تا پایان اسفند ماه ۷۰۰ هزار اصله نهال در استان گلستان توزیع شود.

موضوع ریزگرد در شمال گلستان با حساسیت دنبال می‎شود

 به گزارش گلستان24، ابوطالب قزلسفلو ظهر امروز در گفت‎وگو با خبرنگاران اظهار داشت: بیش از یک میلیون و 800 هزار نفر جمعیت در استان گلستان وجود دارد و برای این افراد باید منابع طبیعی و حفاظت از محیط‎زیست یک دغدغه شود.

موضوع ریزگرد در شمال استان گلستان با حساسیت دنبال می‎شود

وی با بیان اینکه در شمال استان گلستان موضوع ریزگرد‎ها با حساسیت دنبال می‎شود، تصریح کرد: بحث‎های حفاظت محیط‎زیست یک کار اخلاقی محسوب می‌شود و در جامعه معرف برشمرده می‎شود و در برابر آن تخریب محیط‎زیست یک اقدام منکر است و جامعه نباید نسبت به آن بی‎تفاوت باشد.

به گفته‎وی، در استان گلستان در آن حد نرسیدیم که نسبت به ریزگرد‎ها نگران باشیم اما شمال استان موضوع تغییر اقلیم و خشک‎سالی‎ها می‎تواند اگر مدیریت نشود در برخی از لکه‎ها مشکلات و خسارت‎هایی را برای استان به همراه داشته باشد.

قزلسفلو تاکید کرد: جز در روزهای استثنایی که بادهایی از سوی کشور ترکمنستان می‎وزد و با توجه به همجواری با استان گلستان با مشکلاتی به صورت لکه‎ای وجود دارد در خصوص ریزگردها مشکل خاصی در استان نداریم.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان به برنامه‎های هفته منابع طبیعی در استان اشاره کرد و یادآور شد:  از 15 اسفند هفته منابع طبیعی آغاز می‎شود و در روز نخست مانند سنوات گذشته کشت نهال را داریم.

قزلسفلو درصدد هستیم که کشت درخت‎ را به خارج از عرصه‎های منابع طبیعی بکشانیم، گفت: در سال گذشته بوستان 4 هزار شهید استان گلستان را در مساحت بیش از 26 هکتار درخت کشت کردیم و برای امسال نیز در منطقه شهر قرق یک عرصه 7 هکتاری را با همکاری شورای شهر و شهرداری قرق با حضور مسئولان در آن نقطه داشته باشیم.

به گفته‎ وی، در صورت به تصویب رسیدن دهکده مقامت در استان گلستان در راستای 4 هزار شهید استان گلستان کشت نهال انجام خواهد شد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان افزود: بازدید از مراکز تحقیقات منابع طبیعی با همکاری شرکت‎های دانش‎بنیان، سخنرانی‎های علمی توسط محققین، بازدید از سد چهل چای با حضور مسئولان، از دیگر برنامه‎های هفته منابع طبیعی در استان گلستان است.

منابع طبیعی

 

قزلسفلو با بیان اینکه توسعه گل محمدی در استان گلستان را پیگیری می‎کنیم، افزود: در حوزه ترسیب کربن 58 هزار اصله گل محمدی بین مردم جهت کشت و گلاب‌گیری و توزیع 20 هزار اصله نهال و 300 کیلو بذر گیاهان دارویی بین مردم را دنبال کردیم.

توزیع 700 هزار اصله نهال در گلستان

وی با بیان اینکه نهال‎کاری را در استان گلستان در روز 20 اسفند ماه با حضور همیاران طبیعت و تشکل‎های مردمی انجام خواهیم داد، افزود: توزیع رایگان نهال را در روز 13 اسفند ماه قبل از ورود به هفته منابع طبیعی در مصلی‎های استان گلستان خواهیم داشت.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان افزود: توزیع نهال را از اوایل زمستان آغاز کردیم و پیش‎بینی ما این است تا پایان اسفند ماه 700 هزار اصله نهال بین مردم استان گلستان توزیع شود.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم

ارسال نظر

آخرین اخبار