وزیر کار در گفت و گو با خبرنگاران خبر داد

وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی گفت: امیدواریم افرادی در معدن زنده مانده باشند و آنهایی که در مخزن استخراج هستند ممکن است که گاز استنشاق نکرده و زنده مانده باشند.

امکان زنده بودن معدنکاران محبوس شده
به گزارش گلستان24،علی ربیعی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با کارگران وارد معدن شدم و تا جایی پیشروی انجام شده و در حال حاضر عملیات با دست در حال انجام است و برخی امکانات در منطقه وجود ندارد.

وی تصریح کرد: دستور دادیم که این امکانات از نقاط دیگر کشور به این نقطه آورده شود و به نقطه‌ای رسیده‌ایم که به نظر من پنج یا 6 روز و شاید هم بیشتر عملیات آواربرداری طول خواهد کشید.
وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی گفت: به اندازه تخریب ساختمان چهار طبقه آوار در معدن وجود دارد و از مناطق دیگر نیرو در حال اعزام شدن است تا عملیات سرعت پیدا کند.
ربیعی افزود: همزمان از یک جبهه دیگر در حال حفاری و ورود به معدن هستیم که اگر در این جبهه به ریزش برخورد نکنیم امیدواریم که به نتیجه برسیم.
وی ادامه داد: امیدواریم افرادی در معدن زنده مانده باشند و آنهایی که در مخزن استخراج هستند ممکن است که گاز استنشاق نکرده و زنده مانده باشند.

وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: نیاز است ما نیز تدابیر بیشتری در معادن انجام دهیم و هرچه در معدن کار کنید به کمال ایمنی در معادن نخواهیم رسید و علاوه بر ایمنی و محیط کار باید در راستای نوسازی تجهیزات معادن اقدام کنیم.
ربیعی افزود: سودآوری و عدم سوددهی معادن ربطی به کارگران ندارد و باید قواعدی بگذاریم که تجهیزات نو در معادن وجود داشته باشد.
وی اضافه کرد: در پسمانکاری‌ها مشخص است که بیمه‌ها پرداخت نشده و برخی معوقات حقوق کارگران وجود دارد که این موضوع در کل معادن ایران باید دنبال شود.
وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی گفت: گزارشاتی را از این معدن به من در بخش پیمانکاری رسیده بود که امروز با چشم خودم مسائلی را دیدم.
ربیعی افزود: بیمه بیکاری کارگران این معدن تا زمان بیکاری پرداخت می‌شود و تعهدات بیمه عمر و حوادث جانباختگان در کنار کمک‌های تامین اجتماعی برای بازماندگان اجرایی خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

ارسال نظر

آخرین اخبار