استاندار گلستان:تخصیص 750 میلیون تومان در راستای مقابله با آسیب‌های اجتماعی به گلستان

​استاندار گلستان با اشاره اهمیت فعالیت‌های علمی و دانشگاهی در این زمینه، گفت: مقالات علمی و دانشگاهی باید منجر به نتیجه شوند و نباید صرفاً در حد یک کار پژوهشی بمانند و البته پژوهش در عرصه مقابله با آسیب‌های اجتماعی باید با استفاده از توان علمی تمام دانشگاه‌های استان صورت پذیرد.

مقالات علمی و دانشگاهی نباید صرفاً در حد یک کار پژوهشی بمانند
به گزارش گلستان 24، حسن صادقلو در سومین جلسه ستاد فرهنگی و اجتماعی مدیریت و ساماندهی آسیب‌های اجتماعی استان، ضمن آزروی قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان، تصریح کرد: آسیب‌های اجتماعی و رسیدگی به آن هم تراز توجه به مباحث اقتصاد مقاومتی است و این اهمیت در بیانات مقام معظم رهبری مشهود است.وی با بیان اهمیت توازن‌بخشی اعتبارات در مقوله مقابله با آسیب‌های اجتماعی، گفت: باید از ظرفیت منابع ملی، در مقابله با آسیب‌های اجتماعی استفاده کرد و نباید تنها به تخصیصات استانی بسنده شود.
 

وی با تاکید بر اهمیت جامعیت رسیدگی به آسیب‌های اجتماعی، تصریح کرد: نظامندی و مدیریت جامع آسیب‌های اجتماعی، نیازی قابل توجه در استان است و لازم است از پراکندگی و در هم ریختگی در مواجه با آسیب‌های اجتماعی پرهیز شود.

صادقلو با اشاره اهمیت فعالیت‌های علمی و دانشگاهی در این زمینه، یادآور شد: مقالات علمی و دانشگاهی باید منجر به نتیجه شوند و نباید صرفاً در حد یک کار پژوهشی بمانند و البته پژوهش در عرصه مقابله با آسیب‌های اجتماعی باید با استفاده از توان علمی تمام دانشگاه‌های استان صورت پذیرد.
استاندار گلستان فرآیند تاثیر اقدامات را مسئله‌ای مهم ارزیابی کرد و افزود: اگرچه اقدامات ارزشمند هستند اما تاثیر و نتیجه آنها در جامعه مهمتر است و اقدام منهای فرآیند تاثیر در عرصه آسیب‌های اجتماعی، ابتر به نظر می‌رسد.
صادقلو در این جلسه که نخستین جلسه ستاد فرهنگی و اجتماعی مدیریت و ساماندهی آسیب‌های اجتماعی استان در سالجاری بود، خاطر نشان کرد: تخصیص 750 میلیون تومان به استان در سال گذشته و در راستای مقابله با آسیب‌های اجتماعی، اقدامی ارزشمند است اما باید تلاش کنیم با استفاده از این مبالغ و بودجه‌ها مسئله را به خوبی راهبری کنیم.
وی طرح تقسیم کار ملی در زمینه مقابله با آسیب‌های اجتماعی را مهم دانست و گفت: باید مقابله با آسیب‌های اجتماعی خط قرمز و اولویت همه دستگاه‌های اجرایی ذیربط باشد.
گفتنی است در سومین جلسه ستاد فرهنگی و اجتماعی مدیریت و ساماندهی آسیب‌های اجتماعی استان، علی‌اصغر طهماسبی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان پیشگیری از آسیب‌ها را وظیفه تمام دستگاه‌ها دانست و افزود: 100 میلیارد تومان در اختیار 12 وزارتخانه برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی قرار گرفت که البته از ظرفیت‌های ملی کمتر در استان استفاده شده است.

همچنین در این جلسه عبدالرضا چراغعلی مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گلستان گزارشی از اعتبارات تخصیص یافته به دستگاه‌های مختلف برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی در سطح ملی ارائه کرد و در عین حال دستگاه‌های ذیربط همچون وزرش و جوانان، دانشگاه گلستان، راه و شهرسازی و نیروی انتظامی از اقدامات خود در مقابله با آسیب‌های اجتماعی گفت.

انتهای پیام/

منبع : فارس

ارسال نظر

آخرین اخبار