جانشین فرمانده سپاه گنبدکاووس:

براساس طرح شهید شوشتری، طرح نیازسنجی روستاهای آسیب‌پذیر شهرستان گنبدکاووس با مسئولیت سپاه اجرا می‌شود.

طرح نیازسنجی روستاهای آسیب‌پذیر در شهرستان گنبدکاووس اجرا می‌شود
به گزارش گلستان 24، سیدعلی حسینی جانشین فرمانده سپاه شهرستان گنبدکاووس ظهر امروز در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان گنبدکاووس اظهار داشت: با توجه به مصوبه بند 14 شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر، کارگروه ویژه‌ای با مسئولیت سپاه و با همکاری دیگر ارگان‌های مرتبط تشکیل شده است.
 
جانشین فرمانده سپاه شهرستان گنبدکاووس افزود: در این کارگروه روستاهای آسیب‌پذیر در طرح شوشتری نیازسنجی شد و برای 19 اداره، تعداد 82 اقدام نیازسنجی را تدوین کردیم.
 
وی تصریح کرد: با توجه به دغدغه مقام معظم رهبری مبنی بر محرومیت‌زدایی، دغدغه ما نیز محرومیت‌زدایی مناطق حساس و آسیب‌پذیر شهرستان است تا بتوانیم نه تنها در بحث عمرانی بلکه در بحث فرهنگی و اجتماعی نیز اقداماتی انجام دهیم.
 
حسینی یادآور شد: متاسفانه در جلسات اعلام شده از سوی سپاه، استقبالی از طرف مدیران ادارات برای ارائه مطالب و شرکت در جلسات طرح شوشتری نشده و ما امید داریم مدیران این دغدغه را در خود ایجاد کنند.
 
محمود علی‌فر فرمانده نیروی انتظامی شهرستان گنبدکاووس هم در این جلسه اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون 23 کیلو و 818 گرم انواع مواد مخدر در شهرستان کشف شد.

وی افزود: در همین مدت هم 191 نفر به عنوان خرده فروش و 187 نفر معتاد متجاهر دستگیر شدند که در مجموع در 21 مرحله مقابله و مبارزه با مواد مخدر تعداد 378 نفر دستگیر شدند.

 
محمد باقرپور رئیس شعبه یک کمیته امداد شهرستان گنبدکاووس هم در این جلسه اظهار داشت: از دی ماه سال 95 افراد واحد شرایط کمیته امداد را در روستای اسلام‌آباد مورد شناسایی قرار دادیم و تاکنون 93 نفر با 78 شاخص شناسایی شدند که تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) نبودند.
 
وی افزود: تاکنون 50 خانوار تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) قرار گرفتند و برای 6 نفر با اعتبار 870 میلیون تومان نیز اشتغالزای انجام و 10 نفر نیز برای مهارت‌آموزی به فنی و حرفه‌ای معرفی شدند.
 
باقرپور تصریح کرد: افرادی که شرایط ساخت مسکن را داشته باشند، مبلغ 10 میلیون تومان بلاعوض پرداخت و امتیاز آب، برق و گاز آنان رایگان داده خواهد شد.
 
انتهای پیام/پ

منبع : باشگاه خبرنگاران

ارسال نظر

آخرین اخبار