نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی:

نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی با تأکید بر اینکه سبک زندگی قرآنی را باید رواج دهیم، گفت: خانه، اداره، کارخانه و بازار ما باید رنگ و بوی قرآنی بگیرد.

سبک زندگی قرآنی را در کشور رواج دهیم
به گزارش گلستان 24،حجت‌الاسلام ابوالقاسم یعقوبی شامگاه یکشنبه در دومین همایش قرآنیان استان گلستان که در مسجد الزهرا دانشگاه آزاد واحد علی‌آبادکتول برگزار شد، اظهار کرد: قرآن در مورد زندگی طرح و برنامه دارد و اگر می‌خواهیم زندگی با قوام و پایدار داشته باشیم باید به قرآن پناه ببریم.

وی بابیان اینکه قرآن سبک زندگی را پیشنهاد می‌کند، افزود: اگر انسان بر مشی قرآنی حرکت کند تکیه گاه پیدا کرده و به حیات طیبه  و زندگی پاک و پاکیزه می رسد.

تحمیل سبک زندگی غربی

امام جمعه بجنورد ادامه داد: در شرایطی که غرب با کمک رسانه ها و فضای مجازی در حال تحمیل سبک زندگی خود است، ما باید سبک زندگی قرآنی را رواج دهیم.

وی تاکید کرد: خانه، اداره، بازار و جامعه ما باید رنگ و بوی قرآنی بگیرد و قرآنیان خود را برای تمدن قرآنی آماده کنند.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی اضافه کرد: برای رسیدن به سبک زندگی قرآنی پیشنهاد اجرای طرح هشت «ت» قرآنی را مطرح می کنم.

وی تصریح کرد: تعلم، تعلیم، تلاوت، تدبر، تدبیر، تربیت، تعای و تمدن قرآنی طرح هشت «ت» قرآنی را تشکیل می دهد.

وی از تعلم و آموختن قرآن به عنوان راه ورودی به گنجینه قرآن نام برد و خاطرنشان کرد: باید نهضت یادگیری و آموزش و همچنین تلاوت قرآن در کشور راه اندازی شده و تداوم یابد.

کشور را با تدبیر قرآنی اداره کنیم

حجت‌الاسلام یعقوبی با یادآوری اینکه قرآن ما را به تدبر و تعمق در قرآن دعوت می کند، متذکر شد: علوم انسانی غرب، انسان قرآنی تربیت نمی کند و باید کشور را با تدبیر قرآنی اداره کنیم.

ابوالقاسم یعقوبی

وی تاکید کرد: آموزش های ما باید بر اساس معیارها و شاخصه های قرآنی انجام شود و برنامه های آموزشی آن طرف آبی با هر عنوانی (۲۰۳۰ یا ۲۰۴۰) نمی تواند الگوی ما در تعلیم و تربیت باشد.

امام جمعه بجنورد همچنین گفت: جامعه ایرانی - اسلامی ما باید به تعالی قرآنی دست یابد و به جایی برسیم که تمدنی عرضه کنیم که بر اساس آموزه های قرآنی باشد.

وی افزود: عده ای در گلخن گناه گرفتار شده و زندگی آن ها لجنزار شده است که باید با بهره گیری از آموزه های دینی، در گلشن قرآن تربیت شده و تمدن سازی کنند.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان شمالی از قرآن به عنوان غذای آماده کنار سفره نام برد و ادامه داد: حالا که در ماه مبارک رمضان در کنار سفره ضیافت الهی دعوت شده ایم مبادا از این سفره بگذریم و به آن بی توجه باشیم.

منبع : مهر

ارسال نظر

آخرین اخبار