تیم های خونگیری انتقال خون گلستان امشب و دیگر شب های قدر در مراسم احیا در نقاط مختلف استان مستقر می شوند.

استقرار تیم های خونگیری گلستان در مراسم احیا

به گزارش گلستان 24، مدیر کل پایگاه منطقه ای آموزشی اداره کل انتقال خون گلستان گفت: هرساله به دلیل کاهش ذخایر خونی در نیمه نخست مبارک رمضان، پایگاه های اهدای خون برای رفاه بیشتر اهداکنندگان در شب های احیا با افزایش ساعات کاری و تعداد پایگاه های خونگیری اقدام به خونگیری از داوطلبان اهدای خون می کنند.

دکتر میر محمد علی حسینی افزود: در شب های احیا عوامل خونگیری انتقال خون در مصلی نمازجمعه ، امام زاده عبدالله و اتوبوس سیار خونگیری درشهر سرخنکلاته وروستای نودیجه بعد از افطار، از ساعت 21:30 تا 1:30 بامداد اقدام به خونگیری از داوطلبان اهدای خون خواهند کرد.

 مدیر کل انتقال خون استان یادآور شد: پایگاه های مستقر در شهرستان های گرگان و گنبد کاووس نیز بعد از افطار 21:30الی 1:30 بامداد آماده ی ارائه ی خدمت به داوطلبان اهدای خون هستند.
 وی با اشاره به اینکه به طور متوسط 250 الی 300 کیسه خون  نیاز روزانه خون در استان است گفت : در دو هفته اول ماه رمضان معمولا با کاهش ذخایر خونی و در شب های قدر با دریافت مازاد خون مواجه هستیم. 

 وی در تشریح ترتیب مصرف خون در استان گفت: بیماران تالاسمی، بیمارانی که جراحی قلب یا پیوند کبد داشته اند، تصادفات جاده ای و حوادث شغلی از مصرف کننده های اصلی خون در استان هستند.

 

انتهای پیام /

منبع : باشگاه خبرنگاران

ارسال نظر

آخرین اخبار