رئیس اداره فناوری‌های مکانیزه جهاد کشاورزی گلستان:

رئیس اداره فناوری‌های مکانیزه سازمان جهاد کشاورزی گلستان گفت: برای ارتقاء مکانیزاسیون بخش کشاورزی در استان ۶۲۹ میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته است.

۶۲۹ میلیارد ریال برای مکانیزاسیون کشاورزی در گلستان اختصاص یافت

به گزارش گلستان 24، عیدمحمد فاروقی ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به تسهیلات‌های پرداخت شده در بخش مکانیزاسیون کشاورزی در استان اظهار داشت: برای ارتقاء مکانیزاسیون بخش کشاورزی 62 میلیارد و 900 میلیون تومان اعتبار اختصاص یافته که 14 درصد بیشتر از سال گذشته است.

 

وی افزود: این در حالی است که اعتبارات بخش مکانیزاسیون کشاورزی در استان گلستان، سال گذشته 54 میلیارد و 200 میلیون تومان بوده است.

رئیس اداره فناوری‌های مکانیزه سازمان جهاد کشاورزی استان گلستان تصریح کرد: این اعتبارات از محل خط ویژه اعتباری، کمک‌های فنی و اعتباری، کمک‌های بلاعوض و دیگر منابع به استان اختصاص می‌یابد.

فاروقی گفت: در 4 سال گذشته حدود 300 میلیارد تومان برای خرید انواع ماشین‌های کشاورزی، ناوگان برداشت، ادوات و تجهیزات بخش کشاورزی در استان گلستان سرمایه‌گذاری شده است.

رئیس اداره فناوری‌های مکانیزه سازمان جهاد کشاورزی استان گلستان گفت: با برداشت گندم و جو در استان گلستان کشاورزان استان  کار شخم و کاشت محصولات تابستانه را آغاز کرده‌اند و برای کشت از دستگاه نوتیلژ استفاده می شود .

مکانیزاسیون کشاورزی/ث

وی افزود: دستگاه کشت مستقیم یا نوتیلژ دستگاهی است که مستقیم در سفال گندم، جو و کلزا دانه کشت می‌کند و در راستای کشاورزی حفاظتی از این دستگاه استفاده می‌شود .

 رئیس اداره فناوری‌های مکانیزه سازمان جهادکشاورزی استان گلستان با اشاره به اینکه استان گلستان بیش از 650 هزار هکتار زمین کشاورزی دارد، اظهار کرد: بهره‌گیری از دستگاه‌های کشت مستقیم، علاوه بر حفظ بقایا و مواد آالی خاک، افزایش محصول و مدیریت زمان در مصرف آب هم مفید است.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم

ارسال نظر

آخرین اخبار