مدیرکل کمیته امداد گلستان :

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گلستان گفت: با مشارکت خیران گلستانی جشن خودکفایی بیش از ۵ هزار و۵۰۰ خانوار گلستانی به زودی برگزار می‌شود.

جشن خودکفایی ۵۵۰۰ خانوار تحت پوشش گلستانی برگزار می‌شود

به گزارش گلستان 24،امان الله حسین‌پور ظهر امروز در مراسم تجلیل از خیران کمیته امدادامام خمینی (ره) علی آبادکتول اظهار داشت: با مشارکت خیران گلستانی بیش از 5 هزار و500 خانوار به خودکفایی رسیدند که به زودی جشن خودکفایی در اشتغال برگزار می‌شود.

 

وی افزود: 106 هزار مددجو تحت حمایت کمیته امداد استان گلستان قرار دارند که حدود 51 هزار خانوار را شامل می‌شوند .

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گلستان با اشاره به ایجاد 2 هزار و800 شغل، خرید و احداث یک‌هزار و 300 واحد مسکونی برای مددجویان  در سال 95 تصریح کرد: امسال تسهیلات حوزه اشتغال تا 3 برابر و حوزه مسکن هم 2 برابر افزایش خواهد یافت.

حسین‌پور اظهار داشت: تاکنون همچنین برای 3 هزار و200 نوعروس جهیزیه و به 4 هزار نفر تسهیلات کارگشایی در استان گلستان اعطاء شد .

وی افزود: خیران پارسال  38 میلیاردتومان به کمیته امداد استان گلستان کمک کردند، که پیش‌بینی می‌شود امسال این میزان به 50 میلیارد تومان برسد.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گلستان بااشاره به اینکه 50 درصد مددجویان تحت پوشش کمیته امداد در سطح استان توان کاردارند، گفت: با اجرایی طرح حمایتی، به دنیال خودکفا شدن این میزان مددجو با اعطای تسهیلات و ایجاد اشتغال هستیم.

اشتغال کمیته امداد

حسین‌پور با بیان اینکه اولویت‌های ما در کمیته امداد امام خمینی‎(ره) استان گلستان مسکن، اشتغال، اهدای جهیزیه، تسهیلات ضروری و مشاوره رایگان حقوقی با همکاری کانون وکلا است، اظهار کرد: 16 هزار حامی ایتام در استان گلستان داریم و سرانه هزینه هر حامی در کشور 7 نفر است که در گلستان 2.5 نفر برآورد می‎شود که از میانگین کشوری کمتر است.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم

ارسال نظر

آخرین اخبار