آیت‎الله علوی‎گرگانی:«حول حالنا» دعای شب‎زنده‎داران لیله‎القدر است

​یک مرجع تقلید با اشاره به اینکه سرنوشت انسان در لیالی قدر تعیین می‎شود از مومنان شب‎زنده‎دار خواست تا زیر سایه قرآن برای یکدیگر دعای خیر، استجابت دعا و طلب مغفرت کنند.

زیر سایه قرآن برای یکدیگر دعا کنید

به گزارش گلستان 24،آیت‎الله سیدمحمدعلی علوی‎گرگانی در نخستین شب قدر ماه مبارک رمضان در مسجد جامع شهرستان گرگان ضمن تسلیت شهادت مولی‎الموحدین امام علی (ع) اظهار کرد: «حول حالنا» دعای شب‎زنده‎داران لیله‎القدر است که باید اهمیت آن را بامعرفت درک کنیم.
وی با بیان اینکه سوره قدر به نام همه پنج تن است، تصریح کرد: سوره قدر به عنوان لیله اهل‎بیت (ع) نامیده شده است این سوره بسیار بااهمیت است، هر کسی این سوره را هر شب هزار بار از ابتدای ماه رمضان تا شب بیست و سوم این ماه مبارک بخواند حوائج وی برآورده می‎شود و باید خود را آماده کند.
این مرجع تقلید جهان تشیع از مردم خواست تا از فیوضات این ماه بهره‎مند شوند و افزود: یکی از امتیازات شب قدر هوای متناسب آن است و جزو بهترین ساعات محسوب می‎شود، بین‎الطلوعین به مثابه هوای بهشتی است دعا در این زمان بیشتر مورد استجابت قرار می‎گیرد.
علوی‎گرگانی با اشاره به اینکه روزی انسان در بین‎الطلوعین توزیع می‎شود، گفت: از بهترین ساعات عمر خودمان غافل نشویم از اذان مغرب تا زمانی که آفتاب طلوع می‎کند بیدار بمانید و روزی خود را از خداوند متعال طلب کنید.
وی با تاکید بر تقویت اعتقادات ابراز کرد: امشب همه ما مهمانان امیرمومنان علی (ع) هستیم در لیله‎القدر مقدرات تمام مردم اندازه‎گیری می‎شود و به محضر امام زمان (عج) داده می‎شود ملائکه دسته دسته از اذان مغرب تا اذان صبح به پیشگاه امام زمان (عج) می‎رسند و کارنامه انسان‎ها را گزارش می‎دهند.

این مرجع تقلید با اشاره به اینکه سرنوشت انسان در لیالی قدر تعیین می‎شود از مومنان شب‎زنده‎دار خواست تا زیر سایه قرآن برای یکدیگر دعای خیر، استجابت دعا و طلب مغفرت کنند.

علوی‎گرگانی تاکید کرد: امشب شب روزی خواستن از درگاه خداست سرنوشت انسان در لیالی قدر تعیین می‎شود، پرونده اعمال ما در شب بیست و سوم ماه رمضان بسته خواهد شد بنابراین باید این لحظات معنوی و عرفانی را قدر بدانیم و برای یکدیگر مخصوصا جوانان، پیشرفت کشور، عزت مسلمانان و سلامتی رهبر عزیزمان دست به دعا برداریم.
انتهای پیام/

منبع : فارس

ارسال نظر

آخرین اخبار