رئیس کل دادگستری گلستان مطرح کرد

رئیس کل دادگستری استان گلستان با اشاره به اینکه قضات گلستانی در صدور آرای جایگزین حبس پیشگام هستند، گفت: دادگاهی در شهرستان کلاله نوجوان بزهکار را به یک‌ سال حرفه‌آموزی محکوم کرد.

حرفه‌آموزی حکم دادگاه برای نوجوان بزهکار در شهرستان کلاله

به گزارش گلستان 24، هادی هاشمیان اظهار داشت: براساس حکم قاضی احمدی در دادگاه شهرستان کلاله، این نوجوان موظف است یک سال زیر نظر اداره فنی و حرفه‎ای شهرستان، حرفه‌ای متناسب با علاقه و استعداد خود را بیاموزد.

وی افزود: همچنین این نوجوان باید در یک دوره مهارت‌های اساسی زندگی با تاکید بر یادگیری مبانی اخلاقی، تربیتی و آموزه‌های دینی زیر نظر بهزیستی یا سازمان تبلیغات اسلامی به مدت 10 جلسه شرکت کند و گواهی طی این دوره‌ها را به قاضی اجرای احکام کیفری دادسرای کلاله ارائه کند.

رئیس کل دادگستری استان گلستان با بیان اینکه جرم این نوجوان ایراد جرح عمدی با چاقو بوده است افزود: اگر این نوجوان در مدت محکومیت خود، مرتکب جرم عمدی شود، دادگاه حکم تعلیق را لغو می‌کند.

هاشمیان رئیس کل دادگستری گلستان

وی با بیان این که قضات گلستانی در صدور آرای جایگزین حبس در کشور پیشگام هستند، گفت: از قضاتی که از ظرفیت‌های قانون برای اعمال مجازات‎های جایگزین متناسب با سن و نوع جرم افراد استفاده می‌کنند، قدردانی می‌شود.

هاشمیان با بیان این که ما در دادگستری استان به دنبال شناسایی و معرفی توانمندی‌های قضایی استان هستیم، افزود: در این راستا جشنواره آرای قضایی با محور مجازات‎های جایگزین حبس و کاهش جمعیت زندانیان در استان برگزار شده و آرای ارسالی به دبیرخانه جشنواره نیز پس از داوری، معرفی می‌شوند.

به گفته رئیس کل دادگستری استان گلستان، این جشنواره بستر مناسبی برای استفاده از تجربیات قضات استان و کسب اطلاع از نوآوری‌ها آرای قضایی در این زمینه خواهد بود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

ارسال نظر

آخرین اخبار