امام جمعه گنبدکاووس:

امام جمعه گنبدکاووس گفت: عید غدیر خم ٰ این عید بزرگ به گونه ای مانند امیرالمومنین مظلوم واقع شده است و شهر در این ایام باید سراسر شادی و سرور باشد.

عید غدیر مظلوم واقع شده است

به گزارش گلستان 24؛به نقل از قابوس نامه، حجه الاسلام محمود ترابی با اشاره به دهه ولایت اذعان کرد: متاسفانه نتوانستیم ستاد بزرگی برای این دهه داشته باشیم و برنامه ریزی بر اساس آنچه مورد انتظار است انجام نشده است.

وی در خطبه های نماز عید قربان همچنین با اشاره به تقارن نماز عید قربان با روز جمعه گفت: در سالی که این اتفاق بیفتد حج اکبر است و از هر جهت ممتاز می باشد.

ترابی از فاجعه منا و شهدای این حادثه نیز  یاد کرد و افزود: این شهدا لب تشنه و در بدترین شرایط به شهادت رسیدند و و ان شاالله در آخرت نیز آمرزیده خواهند بود.

امام جمعه گنبدکاووس در رابطه با آزادسازی تلغفر نیز گفت: این پیروزی به قدری برای دشمنان سنگین بود که اسرائیل این مسئله با روسیه مطح می کند.

وی شهر تلعفر را به واسطه جمعیت 300 هزار نفری این شهر  دارای شرایط خاص عنوان کرد و گفت: ساکنین این شهر مسلمان شیعه دوازده امامی و ترکمن هستند و می توان یک پیوند فرهنگی خوبی ایجاد کرد که هنوز نتوانستیم برای تبادل فرهنگی اقدامی کنیم و بر زمین مانده و نیاز است افرادی به صورت تحقیقی و پژوهشی به این مسئله ورود پیدا کنند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار