رییس اداره پنبه و دانه های روغنی سازمان جهاد کشاورزی گلستان:

زراعت دانه روغنی کلزا در سال زراعی 97-96 در زمین های کشاورزی استان گلستان با کشت در شهرستان رامیان به طور رسمی آغاز شد.

آغاز کاشت دانه روغنی کلزا در استان گلستان

به گزارش گلستان24؛رییس اداره پنبه و دانه های روغنی سازمان جهاد کشاورزی گلستان روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا گفت که امسال کشت کلزا در سطح 70 هزار هکتار در این استان برنامه ریزی شده است.
علی موسی خانی اظهار کرد: کشت کلزا در زمین های کشاورزی استان در صورت مساعد بودن شرایط جوی تا آخر آبان ماه ادامه دارد.
به گفته وی؛ بذر توزیعی کلزا میان کشاورزان گلستان برای کشت در منطقه دشت شامل هایولای 50، 420 و 4815، آرجی اف، تِراپِل، آگامکس و دلگان و در منطقه کوهستانی نیز شامل زرفان، روهان، گارو و اِمکس پاور است.
وی افزود: امسال هم مانند سال قبل حمایت های ویژه دولت برای توزیع بذر، کود و سم موردنیاز کشت کلزا در شهرستان های استان به اجرا درآمده و این نهاده ها از طریق شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان توزیع می شود.
به گزارش ایرنا سال زراعی قبل در استان گلستان از سطح 25 هزار و 712 هکتار زیر کشت کلزا حدود 50 هزار تن محصول برداشت و به قیمت تضمینی تعیین شده خریداری شد.
کشت کلزا بهترین تناوب برای گندم و جو است و رعایت این امر علاوه بر افزایش تولید سال آینده، آفات، بیماری ها و نیز علف های هرز را کاهش خواهد داد.
گلستان واقع در شمال کشور افزون بر 650 هزار هکتار زمین کشاورزی و باغی دارد که وجود چنین ظرفیتی باعث شده تا این استان جزو قطب های تولید محصول های کشاورزی از جمله غلات و دانه های روغنی محسوب شود.
در گلستان 147 هزار خانوار به صورت مستقیم از طریق کشاورزی امرار معاش می کنند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار