امام جمعه گنبدکاووس:

امام جمعه گنبدکاووس با اشاره به برگزاری مراسمات باشکوه عزاداری عاشورا توسط اهل سنت این شهرستان، گفت: ارادت اهل تسنن به امام حسین (ع) مثال‌زدنی و عظیم است.

ارادت اهل تسنن به امام حسین (ع) مثال‌زدنی و عظیم است/ دشمن نمی‌تواند میان ما رخنه کند

به گزارش گلستان 24 ، و مطابق با عاشورای هر سال برادران و خواهران ترکمن و اهل سنت گنبدکاووس برای عرض ارادت به ساحت مقدس اهل بیت عصمت و طهارت به ویژه امام حسین (ع) میزبان مردم شریف و مسوولان گنبدکاووس بودند تا مراسمی در سوگ و ماتم سالروز شهادت سبط نبی مکرم اسلام (ص) و یاران باوفایش را برگزار کنند.

این مراسم که همچون سال‌های گذشته در مسجد بزرگ آخوند طلابی گنبدکاووس برگزار شد با هدف نمایاندن ارادت اهل سنت به امام حسین (ع) و بررسی حادثه عاشورا و فلسفه این قیام الهی و بزرگ ساماندهی شده است.

امام جمعه گنبدکاووس در این مراسم با عرض تسلیت خالصانه به مناسبت سالروز شهادت سید و سالار شهیدان (ع) به محضر امام زمان (عج) و مردم شریف گنبدکاووس به ویژه اهل تسنن حاضر در جلسه، اظهار کرد: امام حسین (ع) میزان و معیار آزادگی، عزت، بزرگ‌مردی و مظلومیت در تاریخ بشریت است و این شخصیت عظیم و برجسته متعلق به هیچ قوم، نژاد و مذهب و دینی نیست و همه آنان‌که ذره‌ای معرفت و آزادگی چشیده‌اند به ایشان محبت داشته و از صمیم دل برای ایشان عزداری می‌کنند.

حجت‌الاسلام محمود ترابی با اشاره به وحدت و برداری حاکم میان مردم شیعه و سنی در شهرستان گنبدکاووس، خاطرنشان کرد: هیچ‌گاه دشمنان انقلاب و اسلام نمی‌توانند با تفرقه‌انگیزی و اختلاف افکنی‌های مذموم و پلید خود، میان ما مردم شیعه و سنی در ایران اسلامی رخنه کرده و به اهداف شوم خود برسد.

وی با تاکید بر اینکه ارادت اهل تسنن گنبدکاووس به امام حسین (ع) مثال‌زدنی و بی‌نظیر است، گفت: برگزاری چنین جلسه عظیم و بزرگی که نشان از وفاق و همدلی شیعه و سنی در گنبدکاووس و فهم دقیق دستورات دینی برای بزرگداشت شعائر الهی دارد بدون تردید به نوعی نمایان‌گر ارادت اهل تسنن به شخصیت والای حضرت اباعبدالله (ع) است.

در ابتدای این مراسم نماز جماعت مغرب و عشا به امامت آخوند خوجملی امام جماعت مسجد آخوند طلابی و با حضور حجت‌الاسلام محمود ترابی امام جمعه شهرستان و آخوند عبدالباسط نوریزاد امام جمعه اهل تسنن گنبدکاووس با شکوه خاصی به صورت جماعت و وحدت اقامه شد.

گفتنی است در شهرستان گنبدکاووس که بالغ بر 385 هزار نفر جمعیت دارد تقریبا نیمی از مردم از برادران و خواهران اهل تسنن بوده و سال‌هاست در صلح و صفا و صمیمت و احترام به عقاید و اعتقادات یکدیگر زندگی می کنند و این در حالی است که امروز نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس، معاون فرماندار ویژه، شهردار، چهار تن از هفت تن اعضای شورای شهر و روسای بسیاری از ادارات و نهادهای این شهرستان نیز از میان اهل تسنن و ترکمن‌ها انتخاب و یا منصوب شده‌اند.

انتهای پیام/


منبع : فارس

ارسال نظر

آخرین اخبار