رئیس اوقاف و امور خیریه شرق گلستان:

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شرق استان گلستان گفت: انجمن یاوران وقف در شرق استان گلستان, مانند دیگر شهرهای استان راه‌اندازی شده و ما توانستیم انجمن یاوران وقف بانوان, دانشجویی, درمانی, دانشجویی, حوزه علمیه و معتمدان را راه‌اندازی کنیم.

راه اندازی انجمن یاوران وقف در شرق گلستان

به گزارش گلستان24؛جعفر سرابی ذوبی در همایش یاوران وقف در مسجد صاحب الزمان(عج) شهرستان مینودشت اظهار داشت: همزمان با هفته وقف, فردی به نام ایوب ترکمانی, در روستای تیغ زمین شهرستان مینودشت, منزل مسکونی و زمین کشاورزی خود را وقف کرد.

وی افزود: این فرد با نیت خیرات و مبرات و بنا به نیازهای روز و ضروریات جامعه, وقف خود را انجام داد و ارزش ریالی این وقف‌ها 2 میلیارد ریال است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان شرق گلستان افزود: روز یکشنبه, بقعه پیر سرخو شهرستان مینودشت, با حضور مدیرکل اوقاف گلستان کلنگ‌زنی شد و قرار است در کنار این بقعه, 300 مترمربع طرح توسعه شبستان و 200 مترمربع, طرح احداث سوئیت و سرویس بهداشتی در مدت زمان یک‌سال اجرا شود.

سرابی ذوبی تصریح کرد: انجمن یاوران وقف در شرق گلستان, مانند دیگر شهرهای استان راه‌اندازی شده و ما توانستیم انجمن یاوران وقف بانوان, دانشجویی, درمانی, دانشجویی, حوزه علمیه و معتمدان را راه‌اندازی کنیم.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شرق استان گلستان تاکید کرد: قدیمی‌ترین موقوفه در شهرستان مینودشت, مربوط به مرحوم ام لیلا سرایلو است که مربوط به 20 سال گذشته است و وی منزل مسکونی خود را وقف کرده و از محل درآمد آن, هر سال در سالروز شهادت امام رضا (ع) اطعام عزاداری برای اجرای نیت این مرحوم انجام می شود.

سرابی ذوبی گفت: همایش یاوران وقف نیز با حضور مدیرکل اوقاف گلستان برگزار شد و در کنار این همایش, خیمه معرفت برای کودکان نیز برپا بود.

/تسنیم

ارسال نظر

آخرین اخبار