مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات گلستان:

مدیرکل ارتباطات و فناوری استان گلستان گفت: اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات گلستان آماده راه اندازی مرکز IX (مرکز به اشتراک‌گذاری و تبادل اطلاعات میان دستگاه‌های دولتی) ملی است.

گلستان آماده راه اندازی مرکز IX ملی است

به گزارش گلستان24؛ حسین مومنی شامگاه سه شنبه در هفتمین جلسه کارگروه توسعه دولت الکترونیکی استان گلستان، اظهار کرد: راه اندازی مرکز IX ملی مستلزم این است که دستگاه‌های اجرایی خدمات خود را در این مرکز ثبت کنند.

وی افزود: همچنین اداره کل ارتباطات و فناوری گلستان این آمادگی را دارد که به عنوان نخستین استان، درگاه واحد خدمات الکترونیکی را راه اندازی کند.

وی ادامه داد: تاکنون از مجموع ۴۹۸ خدمت در دستگاه‌های اجرایی استان، ۲۲۶ خدمت به حالت الکترونیکی درآمده و ۲۷۲ خدمت هم برای الکترونیکی شدن احصا شده‌اند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات گلستات با بیان اینکه از مجموع ۱۳۵ دستگاه اجرایی استان، ۱۲۵ مورد به شبکه دولت متصل هستند، گفت: ۷۹ دستگاه از طریق ویزلاین،۵۳ دستگاه از طریق فیبر نوری و سه دستگاه از طریق ADSL به شبکه دولت متصل هستند.

مومنی در خصوص اقدامات لازم برای پروژه‌های جی نف و سیماک اضافه کرد: پروژه جی نف ۵۷۰ میلیون تومان اعتبار نیاز دارد و برای پروژه سیماک ۶۰۰ میلیون تومان اعتبار جذب کرده ایم.

وی یادآور شد: به ازای هر یک روستای تحت پوشش، سه نفر مشغول به کار خواهند شد.

مومنی تصریح کرد: در ابتدای دولت تدبیر و امید طول فیبر نوری در استان ۶۳۰ کیلومتر بود که اکنون به هزار و ۴۴۹ کیلومتر رسیده است.

وی اضافه کرد: در استان گلستان ۲۹ شهر دارای اینترنت G۳ و ۲۱ شهر دارای اینترنت G۴ هستند که ۶۶۹ روستا هم از اینترنتG۴ بهره مند هستند.

/مهر

ارسال نظر

آخرین اخبار