رییس سازمان جهاد کشاورزی گلستان گفت: با هدف کاهش مصرف بی رویه آب و حفظ منابع آب زیرزمینی در سال زراعی جاری بیش از 9 هزار هکتار از زمین های کشاورزی گلستان با شیوه های نوین آبیاری می شود.

اجرای شیوه نوین آبیاری در 9 هزار هکتار از اراضی کشاورزی گلستان

به گزارش گلستان24؛مختار مهاجر روز پنجشنبه در بیست و دومین گردهمایی ائمه جمعه گلستان با موضوع توسعه آب، کشاورزی و اقتصاد مقاومتی در گرگان اظهار کرد: دولت برای اجرای این طرح 950 میلیارد ریال سرمایه گذاری کرده و انتظار داریم در نتیجه اجرای آن، 40 درصد در مصرف آب صرفه جویی و تولید محصولات 30 درصد بیشتر خواهد شد.
وی بیان کرد: بیش از 51 درصد منابع آبی گلستان زیرزمینی است که اجرای این گونه طرح ها به کاهش مصرف این ذخیره های آبی منجر خواهد شد.
رییس سازمان جهاد کشاورزی گلستان همچنین بر لزوم اجرای طرح یکپارچگی اراضی کشاورزی اشاره کرد و گفت: با تشکیل 65 شرکت تعاونی، اجرای این طرح در استان آغاز شده و تاکنون 130 هزار هکتار زمین کشاورزی یکپارچه، همکشت و با منابع یکپارچه آبی مورد استفاده قرار می گیرد.
مهاجر به اجرای طرح زهکشی زمین های کشاورزی گلستان اشاره کرد و گفت: امسال 27 هزار هکتار از زمین های بدون استفاده شمال استان زهکشی و برای قرار گرفتن در چرخه تولید کشاورزی مهیا شد. 
وی گفت: دولت دو سال آینده مصمم به زهکشی 30 هزار هکتار زمین های بدون استفاده گلستان است که اجرای این طرح به افزایش تولید و درآمدهای پایدار گلستانی ها منجر خواهد شد.
مدیرکل جهاد کشاورزی گلستان به درآمد 6 هزار و 800 میلیارد تومانی کشاورزان گلستانی اشاره کرد و گفت: با توسعه خدمات روزآمد، بهره گیری ازعلم روز و تکمیل طرح های در دست اقدام، این درآمدها تا پایان برنامه ششم توسعه به 10 هزار میلیارد تومان افزایش خواهد یافت.

/ایرنا

ارسال نظر

آخرین اخبار