معاون وزیر راه عنوان کرد:

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: محور ساحلی دریای خزر از آستارا تا گرگان تکمیل شده است.

تکمیل محور ساحلی خزر از آستارا تا گرگان

خیراله خادمی در گفتگو با گلستان ۲۴  با بیان اینکه در محور ساحلی دریای خزر از آستارا،  بهشهر وگرگان در سه سال اخیر فعالیت های خوبی صورت گرفت افزود: با بهره برداری از سه کنار گذر ساری، چالوس و نوشهر و بهره برداری از ۹۰درصد از کنار گذر بابل این مسیر تکمیل شده است.

وی از بهره برداری کمربندی محمودآباد و نور تا بهار سال آینده خبر دادو گفت: با بهره برداری از این کنار گذر ها مشکل اکثر گلوگاه های ترافیکی مازندران رفع خواهد شد و تداخلی بین ترافیک عبوری و بین شهری وجود نخواهد داشت.

معاون وزیر راه و شهرسازی به آغاز پروژه  محور جدید قزوین_الموت_ تنکابن اشاره کردو  اظهار داشت: اولویت آغاز طرح از سمت قزوین بود تا بحث های محیط زیستی در مسیر تنکابن حل شود.

وی عملیات این محور را سنگین توصیف کردو  گفت : ۱۷ تونل در این مسیر وجود دارد که بخشی از آن حفاری شده که امیدواریم تا دو ماه آینده بتوانیم ۶۰کیلومتر از این مسیر را به بهره برداری برسانیم.

وی اعتبارات  هزینه شده در بخش های مختلف مسیرهای مواصلاتی استانهای شمالی را قابل قیاس با گذشته ندانست و تصریح کرد: برنامه ریزی های دولت به گونه ای بوده که با ساماندهی محورها و افزایش ظرفیت آن از ظرفیت های توریستی این استانها استفاده لازم صورت گیرد.

خادمی در خصوص محور ساری – تاکام  افزود: مشکلاتی برای تملک اراضی در این مسیر وجود داشت که امیدواریم با حل آن و واگذاری به پیمانکار ده کیلومتر تکمیل شده زیر بار ترافیک برود و مابقی نیز تا دو سال آینده به اتمام برسد.

معاون وزیر راه و شهرسازی در خصوص وضعیت ترافیکی  آزاد راه قزوین –رشت ، یادآور شد:در سه سال اخیر اقدامات خوبی در دشوارترین گلوگاه ترافیکی این مسیر انجام شد که با احداث  ۲.۳کیلومتر  آن بیش از ۷۰درصد مشکل این راه  حل شد.

وی ادامه داد: بازگشایی گلوگاه ترافیکی آزادراه قزوین-‌رشت ۲۰۰میلیارد تومان هزینه را در برداشته است.

انتهای پیام/

منبع : مهر

 

ارسال نظر

آخرین اخبار