در ۱۱ ماهه سال جاری؛

رئیس شوراهای حل اختلاف گلستان گفت: در ۱۱ ماهه سال جاری، ۲۲ هزار و ۶۲۸ فقره پرونده با تلاش های قضات و اعضای شوراهای حل اختلاف استان سازش شد.

سازش بیش از ۲۲ هزار پرونده در شوراهای حل اختلاف گلستان

به گزارش گلستان24؛به نقل از روابط عمومی شورای حل اختلاف گلستان، احمد جعفری، معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان و رئیس شوراهای حل اختلاف گلستان از سازش بیش از 37 درصد پرونده های وارده از ابتدای سال جاری تاکنون در شوراهای حل اختلاف گلستان خبر داد.

 

وی ضمن مثبت ارزیابی کردن نقش شوراها در کاهش پرونده ‌های ورودی به محاکم قضایی، تصریح کرد: از ابتدای سال تاکنون بیش از 80 هزار فقره پرونده وارد شوراهای حل اختلاف استان شده که تا پایان بهمن ماه 80 هزار و 452 پرونده مختومه شده است.

 

جعفری افزود: با توجه به کثرت پروندهای وارده به شوراهای حل اختلاف، اعضا و دبیران باید نهایت امانتداری، دقت و سرعت را در رسیدگی ها اعمال کنند تا حق هیچ شخصی در این نهاد تضییع نشود.

 

معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان خاطرنشان کرد: شهرستان های گرگان و داشلی برون به ترتیب بیشترین و کمترین میزان وارده و مختومه را درمدت زمان ذکر شده به خود اختصاص دادند.

 

رئیس شوراهای حل اختلاف گلستان در پایان، جلوگیری از طرح برخی دعاوی ساده در مراجع قضایی، رسیدگی سریعتر به دعاوی و اختلافات فیما بین افراد، کاهش کار مراجع قضایی و ایجاد فراغت برای قضات در رسیدگی به پرونده های پراهمیت تر و ایجاد فرهنگ صلح و سازش در جامعه را ازجمله اهداف شوراهای حل اختلاف دانست.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار