مشاور رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان خبر داد؛

دوره کمک پرستاری یکساله که در سال 94 با فراخوانی که از سوی معاونت پرستاری وزارت بهداشت و درمان و آموزش و پزشکی اعلام شد؛ در کشور اجرا شد، اما به دلیل اجرای ابتر این طرح در گلستان و عدم ایجاد تعهد برای دانشگاه در قبال جذب، این افراد همچنان بلاتکلیف هستند.

اجرای ابتر دوره کمک پرستاری در گلستان

به گزارش گلستان24؛به نقل از قابوس نامه، مشاور رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان و رئیس شبکه بهداشت گنبدکاووس با اعلام این مطلب گفت: هیچ سند و تفاهم نامه ای میان دانشگاه و برگزار کنندگان دوره مبنی بر تضمین جذب این نیروها در بیمارستان ها وجود ندارد.

رضا صابری تصریح کرد: دوره هایی که با همکاری دانشگاه برگزار می شود عموما بر اساس نیاز است و به افراد با توجه به تخصص مورد نیاز آموزش داده می شود و جذب آنها تضمینی است.

صابری با اشاره به اینکه مسئولیت برگزاری این دوره با جهاد دانشگاهی بوده است گفت: متاسفانه در زمان برگزاری دوره هیچ تفاهم نامه ای برای تضمین جذب آموزش دیدگان میان جهاد دانشگاهی و دانشگاه علوم پزشکی گلستان امضاء نشده است و به مراجعین نیز اعلام کرده ام اگر سندی در این رابطه دارند برای پیگیری ارائه دهند.

در دوره کمک پرستاری یکساله حدود 15 هزار نفر در کل کشور شرکت کرده اند و در استان گلستان نیز 170 نفر که 70 نفر آنها از شرق استان هستند این دوره را گذرانده اند.

طبق این گزارش دریافت کنندگان گواهی این دوره یکساله که شرکت در دوره را به اعتبار وزارت بهداشت عنوان می کنند، می گویند 80 درصد شرکت کنندگان مردان جوان جویای کارهستند که یک دوره سه ماهه تئوری و 9 ماه کارورزی عملی را در بیمارستان های دولتی با پرداخت مبلغی بالغ بر 36 میلیون ریال و به امید جذب طی کرده اند.

دوره کمک پرستاری1

 

در مرداد ماه امسال در 19 استان، یک هزارو 785 نفر از میان کسانی که این دوره را طی کرده اند در بیمارستان ها جذب شدند که گلستان سهمی از این جذب ها نداشته است.

دوره کمک پرستاری2

 

این کمک پرستاران معتقدند با توجه به دستور معاونت پرستاری مبنی بر بکارگیری این نیروها در بیمارستان های دولتی سراسر کشور این مسئله قابل پیگیری و اجراست و مکاتبات مختلفی با نمایندگان مردم شرق استان در مجلس ، استاندار ، رئیس دانشگاه و برخی از مسئولین شهرستان انجام داده اند.

دوره کمک پرستاری3

ارسال نظر

آخرین اخبار