در یادداشت فرهنگی گلستانی عنوان شد؛

امسال رهبرمعظم انقلاب به نکته کلیدی وبسیارمهم واثرگذار اشاره فرمودند؛" حمایت از کالای ایرانی"ملزومات اجرای این فرمان سه چیز است.

سه راهکار موثر برای پیاده سازی شعارسال 97

به گزارش گلستان24؛به نقل از کلاس بیست؛ "عباسعلی زاهدی" فرهنگی گلستانی و فعال سیاسی اجتماعی استان گلستان در یادداشتی به تبیین شعار سال و اهمیت خرید کالای ایرانی و راهکار پیاده سازی شعار  سال 97 پرداخت.

زاهدی در یادداشت خود آورده است: امام مسلمین ،رهبرحکیم وفرزانه  همچون طبیبی حاذق وتوانا بیماری ومشکل جامعه را شناسایی و طبق سنت هر ساله،  حکیمانه  نسخه شفابخش را برای بیماری پیچیده وبا نامگذاری هرسال، به درمان ومداوای معضل و مشکل می پردازد.تا اینجا وظیفه پزشک یا درمانگر را خیلی خوب انجام داده اند. بقیه اش با مردم و مسئولین است که همچون همراهان واطرافیان بیمار به نسخه شفابخش ومعجزه گر عمل کنند وهمگی دست به دست هم دهند تا آن معضل یا مشکل ریشه کن شود.

امسال رهبرمعظم انقلاب به نکته کلیدی وبسیارمهم واثرگذار اشاره فرمودند:" حمایت از کالای ایرانی" ملزومات اجرای این فرمان سه چیز است:

اول: حمایت وپشتیبانی و اقدام عملی جدی وموثر همه مسئولین دولتی و حکومتی

دوم: کیفیت بالای محصولات وکالاهای ساخت ایران

سوم: حمایت واقعی وعملی مردم شریف ایران و ترجیح کالاهای ایرانی برکالاهای مشابه خارجی

وی در ادامه افزود: باتوجه به همراهی ملت بزرگ ایران با نظام مقدس و مسئولین ؛اگر شرط اول و دوم عرایض بنده لحاظ گردد قطعا مردم کمافی السابق مطیع امر رهبرند واز کالا وخدمات ایرانی استفاده خواهند کرد .

نکته مهم واصلی ،پذیرش وباور قلبی مسئولین بخصوص دولت ومجلس می باشد؛ زیرا درصورت قبول کردن این عزیزان همه مشکلات حل می شود.

زیرا اگرمسئولین اراده کنند واز ورود کالاهای خارجی مشابه  ساخت داخل جلوگیری کنند عرصه برای کالای ایرانی باز می شود.

اگر مسئولین ،نظارتشان را برتولیدات داخلی افزایش دهند وسخت گیری کنند؛ مسلما کیفیت محصولات داخلی افزایش می یابد و با تولیدکنندگان کالاهای بی کیفیت و فاقد استاندارد واقعی برخورد شدید انظباطی می کنند.

اگرمسئولین اراده کنند وبرای خرید ادارات و حتی منازلشان ،کالای ایرانی را ترجیج دهند ،مردم به تبعیت از آنان ،کالای ایرانی خریداری می کنند.

ولی اگر مسئولی کالایی خارجی استفاده کند ،هزاران بار هم سخنرانی کندوپندواندرز بدهد کسی به گفته ایشان توجه ندارد چون مردم  انچه را می بینند با چیزی که می شنوند درنظرشان خیلی متفاوت ومتناقض است.

این فرهنگی گستانی در پایان آورده است: فلذا از دولت ومجلس و قوه قضائیه وازهمه نهادهای حکومتی وهمه نیروهای نظامی وانتظامی وفرماندهانشان تقاضا داریم برای نجات کشور از بیکاری،فقر،فساد،و...  کالای ایرانی بخرند و کمک کنند کالاهای باکیفیت ایرانی تولیدوعرضه شود و بستر وشرایط خرید همگانی را فراهم نمایند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار