در تداوم خدمت به زلزله زدگان انجام شد؛

دانشجویان جهادگر خواهر دانشگاههای استان ، در قالب گروه جهادی وحدت جهت انجام فعالیتهای فرهنگی، آموزشی،فرهنگی بهداشتی، اقتصاد مقاومتی در مناطق زلزله زده سرپل ذهاب حاضر شدند.

گروه جهادی دانشجویان استان گلستان به مناطق زلزله زده اعزام شدند

به گزارش گلستان24؛به نقل از دانشجو سلام، سال جدید برای دانشجویان بسیجی با حرکت جهادی آغاز شد دانشجویان جهادگر خواهر دانشگاههای استان جهت انجام فعالیتهای فرهنگی، آموزشی،فرهنگی،  بهداشتی اقتصاد مقاومتی در مناطق زلزله زده سرپل ذهاب حاضر شدند.

این دانشجویان که از زمان وقوع زلزله تاکنون چندین بار در قالب گروهها ی جهادی به این مناطق اعزام شدند با دیدن وضعیت هموطنان خود ترجیح دادند تعطیلات نوروز و ایام پر برکت رجب را هم در بین آنان باشند.

 سمیه اسلانی مسئول گروه جهادی وحدت در گفتگو با خبرنگار دانشجوسلام گفت: این گروه متشکل از ۲۳ خواهر و ۸برادر از دانشجویان استان با رشته های مختلف می باشند.

وی بیان کرد: دانشجویان خواهر قرار است با برگزاری دوره های طب سنتی،کار باکودک،مشاوره روانشناسی به سلامت روانی مردم منطقه کمک کنند.

سرپرست گروه جهادی وحدت افزود: کلاسهایی آموزشی و هنری مانند چرم دوزی،نقاشی،آموزش دروس. نقاشی روی چوب.نمددوزی.بافندگی.کیف بافی.آموزش بدلیجات.قصه گویی.بازی و سرگرمی.مربی ورزش.روانشناس.کار روی شیشه.کاردستی .آموزش قرآن.احکام و... نیز توسط جهادگران انجام می شود.

دانشجویان برادر نیز قرار است در این مدت به فعالیتهای عمرانی مشغول باشند.

 

فرمانده بسیج دانشجویی استان در هنگام بدرقه دانشجویان گفت: این که در ایام نوروز از جمع خانواده دور شدید و برای خدمت خلق عازم شده اید بسیار ارزشمند است .

علیرضا طاهرزاده افزود: برخی از شما شاید دوست داشتین در این ایام در مراسم معنوی اعتکاف شرکت کنید اما بدانید که طبق حدیث پیامبر اکرم مردم عیال خدا هستند و خدمت به آنان و حل مشکلاتشان از دوماه اعتکاف در مسجد الحرام با ارزشتر است.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار