مدیرکل امور روستایی و شوراها استانداری گلستان :

مدیرکل امور روستایی و شوراها استانداری گلستان گفت : در کنار جشنواره ها و نوروزگاه ها و دهکده گردشگری روستایی که انجام شد 380 غرفه برپا شد. خوشبختانه طبق آماری که اعلام شد رشد 50 درصدی اقامت مسافر را نسبت به سال قبل داشته ایم.

رشد 50 درصدی اقامت مسافر نسبت به سال قبل

به گزارش گلستان24؛به نقل از راه اسپی دژ، نصیبی مدیرکل امور روستایی و شوراها استانداری گلستان در حاشیه اختتامیه نوروزگاه و دهکده گردشگری روستایی آق قلا به خبرنگار ما گفت : در 14 شهرستان استان بازدید داشتم و امروز در کارناوال شادی و جشنواره فرهنگی شهرستان آق قلا شرکت کردم.

وی افزود : بدون اغراق حضور بالغ بر 4 هزار نفر جمعیت با توجه به هماهنگی خوبی که مجموعه فرمانداری، اداره میراث فرهنگی شهرستان و بخشداری ها و دهیاری ها و شورای اسلامی انجام گرفته بود بی نظیر بود. من نیز انتظار این جمعیت و برنامه های کیفی را نداشتم.

نصیبی ادامه داد : با تلاش دوستان در اداره میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان 77 غرفه متنوع را آماده کردند. با توجه به تولیدات داخل کشور و محصولات سنتی شهرستان ما با دوستان که صحبت میکردیم عمدتا غرفه داران از وضعیت فروش راضی بودند.

مدیرکل امور روستایی و شوراها استانداری گلستان تصریح کرد : ابتکاری که در این نمایشگاه به کار گرفته بود این بود که در فضای مسقف برپا گردید و در بیرون هم برنامه های فرهنگی اجرا می شد. من احساس و نگاهم این است که با توجه رضایت مردم خوب شهرستان آق قلا و غرفه داران و به خصوص مسافرین عزیز از این برنامه، این دهکده به صورت دائمی برپا باشد.

 

وی اظهار کرد : ما در استان 33 جشنواره فرهنگ و اقتصاد روستا برگزار کردیم. در کنار جشنواره ها و نوروزگاه ها و دهکده گردشگری روستایی که انجام شد 380 غرفه نیز برپا شد. خوشبختانه طبق آماری که اعلام شد رشد 50 درصدی اقامت مسافر را نسبت به سال قبل داشته ایم و تصور میکنیم که از برنامه های فرهنگی هم که برگزار شد در سطح کشور بی نظیر بوده است و بعضا سایر استان ها با توجه توصیه معاونت توسعه روستایی ریاست جمهوری و سازمان شهرداری ها و دهیاری ها از الگوی استان گلستان تأسی گرفتند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار