دبیر شورای استاندارد گلستان:

دبیر شورای استاندارد گلستان گفت: در راستای اجرای طرح نظارت نوروزی استاندارد گلستان 24 دستگاه تجهیزات غیراستاندارد شهربازی‌ها در استان گلستان پلمب شد.

پلمپ 24 دستگاه تجهیزات غیراستاندارد شهربازی‌ها در استان

به گزارش گلستان 24؛به نقل از روابط عمومی اداره کل استاندارد گلستان، محمود فرمانی اظهار کرد: به منظور حفظ سلامت و ایمنی استفاده‌کنندگان از تجهیزات شهربازی‌ها و تشدید نظارت‌ها توسط کارشناسان اداره کل استاندارد گلستان در ایام نوروز، 24 وسیله بازی غیراستاندارد شناسایی و پلمب شد.

وی با بیان اینکه رعایت نکات ایمنی در وسایل بازی و تجهیزات پارک‌ها و شهربازی‌ها مشمول استاندارد اجباری هستند، تصریح کرد: لزوم استاندارد شامل سه مرحله ساخت، نصب و بهره‌برداری است لذا برای دریافت تاییدیه باید هر سه مرحله تحت نظارت کارشناسان استاندارد انجام شود.

فرمانی گفت: با توجه به همکاری و تعاملات صورت گرفته با شهرداری‌ها انتظار می‌رود شهرداری‌های استان نیز به منظور حفظ ایمنی و سلامت شهروندان از فعالیت تجهیزات شهرهای بازی و زمین‌های بازی که نسبت به دریافت گواهی ایمنی اقدام نکروده‌اند جلوگیری به عمل آورند.

دبیر شورای استاندارد گلستان گفت: از همشهریان و مسافران تقاضا می‌شود به دلیل افزایش میزان استفاده از این تجهیزات در ایام نوروز از استاندارد بودن تجهیزات بازی مورد استفاده اطمینان حاصل کنند.

وی خاطرنشان کرد: بهره برداران و مالکان باید تصویری از گواهینامه صادر شده برای آن تجهیز را به جهت ایجاد اطمینان خاطر استفاده‌کنندگان در کنار تمامی تجهیزات تفریحی نصب کنند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار