مدیر کل بهزیستی گلستان گفت: 60 کودک مبتلا به اوتیسم در استان در دو مرکز 'یارا و افق' در شهرستانهای گرگان و گنبدکاووس از خدمات آموزشی و حمایتی بهزیستی بهره مند هستند.

60کودک گلستانی مبتلا به اوتیسم هستند

به گزارش گلستان 24؛ابراهیم غفاری در حاشیه بازدید از مرکز درمانی وتوانبخشی مبتلایان به اوتیسم در گرگان اظهار کرد: این مرکز دارای بخش های روانپزشکی کودک و نوجوان، روانپزشکی کودکان استثنایی، کار درمانی، گفتار درمانی و فیزیوتراپی است.
وی با بیان اینکه اوتیسم یا خود درماندگی نوعی اختلال رشدی از نوع روابط اجتماعی است که با رفتارهای ارتباطی و کلامی غیرطبیعی مشخص می شود، افزود: در این مراکز کودکان از سن سه سالگی پذیرش می شوند.
مدیر کل بهزیستی گلستان؛ اوتیسم را از جمله اختلالات پرهزینه نسبت به سایر معلولیت ها عنوان کرد و گفت: این بیماران نیاز به خدمات تخصصی در حوزه روان شناسی، کار درمانی و گفتار درمانی دارند.
به گفته وی؛ با توجه به هزینه های بالای این بیماری بهزیستی ماهانه چهار میلیون و 300 هزار ریال برای هر کودک به این مراکز یارانه پرداخت می کند.
وی تصریح کرد: ارائه یک وعده غذای گرم، کمک هزینه درمانی تا سقف 10 میلیون ریال و 500 هزار ریال هزینه رفت و آمد این کودکان به مراکز نیز از سوی بهزیستی پرداخت می شود.

/ایرنا

ارسال نظر

آخرین اخبار