فرمانده سپاه ناحیه گرگان گفت: در سال گذشته یک هزار و ٧٩٧ نفر بدون احتساب کاروان‌های شخصی به اردوهای راهیان نور اعزام شدند.

بیش از هزار گرگانی به اردوهای راهیان نور اعزام شدند

به گزارش گلستان 24؛سیدعلی مهاجر پیش از ظهر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان گرگان با اشاره به شعار امسال، اظهار کرد: با توجه به اینکه سال‌جاری توسط مقام معظم رهبری به حمایت از «کالای ایرانی» نامگذاری شد آمادگی داریم ظرفیت تبلیغاتی سپاه شهرستان گرگان را در اختیار فروشگاه‌هایی قرار دهیم که کالای ایرانی را به فروش می‌رسانند.
وی با تأکید بر اینکه باید برای تداوم فرهنگ ایثار و شهادت کار زینبی کرد، اظهار کرد: آنهایی که رفتند کار حسینی کردند و افرادی که باقی ماندند باید کار زینبی کنند و خود را راهی اقیانوس نور کنند.
فرمانده سپاه ناحیه گرگان با تأکید بر اینکه ‌راهیان نور صرفاً یک گردش تفریحی چندروزه نیست، گفت: راهیان نور جای گرفتن افراد در یک مسیر نورانی و مقدس است که زائران آن عطر خدایی شدن را به‌عنوان سوغات با خود به شهرها و روستاها می‌آورند.
مهاجر، راهیان نور را تجدیدعهد با شهدا دانست و ابراز کرد: راهیان نور عید نوروز را به‌یادماندنی و ماندگار می‌کند.
وی با بیان اینکه در سال گذشته یک هزار و ٧٩٧ نفر بدون احتساب کاروان‌های شخصی به اردوهای راهیان نور اعزام شدند، یادآور شد: از این میزان ٨٤٩ نفر برادر و ٩٤٨ نفر خواهر بودند.
فرمانده سپاه ناحیه گرگان گفت: ‌یک هزار و ٦٠٢ نفر در سال ١٣٩٦ و ایام نوروز سال ١٣٩٧ به مناطق عملیاتی جنوب اعزام شدند.
مهاجر با بیان اینکه راهیان نور امسال از ویژگی‌های خاصی برخوردار بود، خاطرنشان کرد: ‌فعال بودن ستاد راهیان نور، حضور چشمگیر مسؤولان در روز بدرقه زائران، افزایش حضور مردمی و نهادینه شدن فرهنگ سفر به مناطق عملیاتی جنوب از ویژگی‌های خاص راهیان نور امسال بود.
وی افزود: ‌حضور زائران در منطقه هفت‌تپه که منتسب به لشکر 25 کربلا است برای اولین بار انجام شد و مدیریت این منطقه بر عهده استان‌های گلستان و مازندران بود.
فرمانده سپاه ناحیه گرگان ‌اختصاص اردوگاه اقامتی استان گلستان به گرگان، تجمیع یک کاروان در قالب اعزام خانوادگی برای ارائه خدمات بهتر، توجه دقیق به مسائل ایمنی را از دیگر ویژگی‌های راهیان نور امسال برشمرد.

/فارس

ارسال نظر

آخرین اخبار