رئیس پلیس راهور شهرستان گرگان:

رئیس پلیس راهور شهرستان گرگان از کاهش تصادفات منجر به جرح و فوت در ایام نوروز امسال نسبت به نوروز سال گذشته خبر داد.

کاهش تصادفات منجر به جرح و فوت در ایام نوروز

به گزارش گلستان 24؛به نقل از پاسرو؛ سرهنگ عباس مهاجر بسطامی، پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران گفت: پلیس راهور گرگان بنا بر وظیفه ذاتی خود، طرح کنترل ترافیک را از اول اسفند سال گذشته در مراکز اصلی شهر بویژه مقابل مراکز خرید آغاز کرد.

وی افزود: طرح کنترل ترافیک نوروزی به صورت رسمی از 24 اسفند آغاز شد و راهورها در جاده ها مستقر شدند، این طرح تا پانزدهم فروردین ادامه داشت، اما بدلیل اینکه هنوز مسافر در سطح شهر حضور دارد، این طرح تا دو روز دیگر تمدید شد.

سرهنگ بسطامی خاطرنشان کرد: نیروهای ما در ایام نوروز به صورت صد در صد در آماده باش بودند و این نظارت موجب شد علی رغم افزایش تصادفات فوتی در کل کشور، شاهد کاهش تصادفات فوتی و جرحی در سطح شهرستان گرگان باشیم.

رئیس پلیس راهور شهرستان گرگان متذکر شد: الحمدلله به رغم افزایش میزان سفرها و افزایش خودروها تعداد فوتی های ما بر اثر تصادف نسبت به سال گذشته کاهش داشت، البته متاسفانه تصادفات منجر به فوت چند موردی داشتیم که یک جوان 22 ساله در خیابان امام و یک عابر 63 ساله در بلوار کاشانی بودند.

وی تصریح کرد: از تمامی دستگاه های اجرایی تقاضا می کنیم که به پلیس راهور کمک کنند و ابتدا از خود شروع کنند، اگر هر دستگاهی مسائل ترافیکی را خودش رعایت کند می تواند برای مردم دیگر الگو شود.

سرهنگ بسطامی با بیان اینکه بخشی از کنترل ترافیک به مردم و بخشی به مسئولین بر می گردد، اذعان کرد: مسئولان باید همت کنند زیرساخت های ترافیکی را فراهم کنیم اما در سال گذشته 12هزار خودرو وارد استان شدند در حالیکه تنها 1500 دستگاه خودرو خارج شدند و این دو با هم همخوانی ندارند و موجب گره ترافیکی می شوند.

رئیس پلیس راهور شهرستان گرگان در پایان متذکر شد: شهر گرگان را باید با توجه به اینکه مرکز استان است و 50 درصد ترددهای استان را به خود اختصاص می دهد، ویژه نگاه کنیم، در ایام نوروز 10درصد نیروهای ما به صورت کامل در میدان مفتح گرگان زمین گیر بودند و 80درصد اوقات نوروز در آنجا محدودیت های ترافیکی ایجاد کردیم این در حالیست که در سال گذشته سه روز محدودیت ترافیکی در این میدان داشتیم، لذا باید به این شهر پر رفت و آمد نگاه ویژه تری داشت.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار