با تائید حکم از سوی دیوان عالی کشور

حکم اعدام در ملاء عام دو سردسته باند «خون آشام شمال» که سال 1394 توسط پلیس آگاهی گلستان دستگیر شده بودند در دیوان عالی کشور تائید شد و این حکم به زودی اجرا خواهد شد.

حکم اعدام در ملاء عام دو سردسته باند «خون آشام شمال» + تصاویر

به گزارش گلستان24؛ مردادماه سال 1394، پلیس آگاهی گلستان موفق شد اعضای باند «خون آشام شمال» که مرتکب قتل‌های سریالی از سال 1379 تا 1394 در شمال کشور می‌شد را شناسایی و دستگیر کند.

اعضای این باند خطرناک که با انگیزه‌های مختلف به ویژه سرقت و انتقام جویی افراد مختلف را به قتل رسانده بودند، با هوشیاری و هوشمندی پلیس آگاهی گلستان و در پی رسیدگی به پرونده قتل راننده یک خودروی سواری در گرگان شناسایی و دستگیر شده که در پی رسیدگی به پرونده و پس از دستگیری متهمان، ابعاد بزرگی از قتل‌های سریالی در شمال کشور کشف شد.

در این پرونده «حسین.س» با ارتکاب به 11 فقره قتل، یکی از خطرناک‎ترین اعضای این باند محسوب می‎شود که در روزهای ابتدایی پس از دستگیری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در گرگان در خصوص بخشی از جزئیات جرائمش طی این سال‌ها اظهار کرد: درست است که 11 فقره قتل را انجام دادم اما همه فکر می‎کنند که این قتل‎ها تنها به دلیل سرقت بوده است، در حالی که بیشتر آنها با موضوع موادمخدر و برخی به دلیل مسائل خانوادگی بوده است.

وی تاکید کرد: در یک مورد اعضای باند گزارش دادند که در مکانی یک تراکتوری وجود دارد که صاحب آنجا موادمخدر و پول زیاد هم نگهداری می‎کند که به آنجا رفتیم و در نهایت با توجه به آنکه درگیر شده بودیم، برای جلوگیری از گیر افتادن در چنگال پلیس، صاحب آنجا را کشتیم و فرار کردیم.

 

این عضو خطرناک باند «خون‎آشام شمال» به برخی از جرائم ارتکابی در یکی از کشورهای همسایه اشاره و خاطرنشان کرد: در آنجا من تریاک معامله می‎کردم و شغل اصلی من قاچاق موادمخدر است.

وی اظهار کرد: من تا هدف خاصی نداشته باشم کسی را نمی‎کشم؛ برای مثال اگر می‎دانستم که یک فردی 10 میلیون تومان پول دارد و من هم اسلحه دارم، در ابتدا می‎خواستم که بدون درگیری پول را بدهد و اگر مقاومت می‎کرد برای حفظ جان خودم و از ترس بلافاصله او را می‎کشتم.

بر اساس اعلام رئیس کل دادگستری گلستان، دادگاه انقلاب گرگان متهمان ردیف اول و دوم این پرونده 8 هزار صفحه‌ای را به اعدام در ملاعام و متهم ردیف سوم  را به نفی بلد (تبعید) محکوم کرده بود که حکم در دیوان عالی کشور هم تایید شد و این حکم پس از طی مراحل قانونی، اجرا خواهد شد.

 

هادی هاشمیان در این خصوص صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران استان گلستان اظهار کرد: این باند سه نفره، 80 فقره سرقت مسلحانه و 13 قتل را در فاصله سال‌های 79 تا 94 در استان‌های گلستان و مازندران مرتکب شدند.

وی اضافه کرد: رسیدگی به این پرونده پس از اعلام نظر دیوان عالی کشور به اتهام افساد فی‌الارض و محاربه از بهمن 95 در دادگاه انقلاب گرگان آغاز شده بود.

رئیس کل دادگستری گلستان بیان کرد: اعضای این باند، دام، انواع ماشین‌آلات کشاورزی، موتور آب، موتورسیکلت و خودروهای سواری را سرقت می‌کردند و در صورت مقاومت مال باختگان، آنان را نیز با اسلحه به قتل می‌رساندند.

حکم اعدام در ملاء عام 1

/فارس

ارسال نظر

آخرین اخبار