مدیر کل فرودگاه های استان گلستان گفت: با وجود انجام 4هزار و 73 پرواز در فرودگاه بین المللی گرگان در سال 96 در حوزه عملکرد اقتصادی متحمل 240 میلیارد ریال زیان مالی شدیم.

 240 میلیارد ریال زیان مالی فرودگاه بین المللی گرگان در سال گذشته

به گزارش گلستان24؛رامین آذری در جمع مدیران شهرداری و اعضای شورای اسلامی شهر گرگان اظهار کرد: در سال گذشته حدود 370 میلیارد ریال اعتبارات سرمایه ای و جاری در این فرودگاه هزینه شد ، درحالی که درآمد آن 60 میلیارد ریال بوده است.
وی همچنین افزود که نگاه ما درحوزه خدمت رسانی به فرودگاه به عنوان یک بنگاه اقتصادی نیست.
مدیرکل فرودگاه های گلستان ادامه داد: درمجموع پارسال 295 هزار و هشت نفر مسافر از طریق فرودگاه گرگان جابجا شدند که نسبت به سال قبل آن تعداد پروازها، آمار مسافران و میزان انتقال بار افزایش داشت.
وی همچنین در خصوص فعالیت فرودگاه گرگان در ایام نوروز 97 گفت: گلستان از استانهایی بوده که در حوزه پروازی ی مسافر نوروزی زیادی ندارد و در این ایام آمار مسافران اداری نیز کاهش دارد.
آذری یادآور شد: از 25 اسفند 96 تا 15 فروردین 97، حدود 130 پرواز وروی و خروجی از فرودگاه گرگان انجام و 11 هزار و 100 مسافر جابجا شدند. 
مدیر کل فرودگاه های استان گلستان از افتتاح ترمینال جدید فرودگاه گرگان در سال 97 نیز خبر داد و گفت: این ترمینال با 250 میلیارد ریال از محل اعتبارات شرکت ناوبری هوایی ایران اجرا و به زودی به بهره برداری می رسد.
استان گلستان دو فرودگاه در شهرستانهای گرگان و کلاله دارد.

/ایرنا

ارسال نظر

آخرین اخبار